Вилучену львівськими митниками партію кліщів скерували до Києва на дослідження

Партію кліщів сільськогосподарського призначення, вартістю приблизно 6 мільйонів гривень, яку 3 березня на кордоні з Польщею вилучили львівські митники, відправили до Києва для поглибленого дослідження та зберігання. Про це ZAXID.NET повідомив заступник начальника Львівської митниці Михайло Мірошніченко.

Кліщі належать до категорії товарів, які заборонені для ввезення в Україну та потребують спеціальних дозволів. Як зазначено у наказіМінагрополітики №414, ввезення збудників хвороб рослин, культур живих грибів, бактерій, вірусів, комах, кліщів, нематод та подальше їх використання необхідно узгоджувати з Укрголовдержкарантином. Винятком є лише зразки, що призначені для наукових досліджень.

За словами заступника начальника Львівської митниці, увесь вилучений товар, який був запакований у заводські герметичні упаковки відправили в Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України.

«Митниця, звичайно, має умови для зберігання вилучених товарів, але це специфічний товар і в лабораторії визначать вид цих комах та підберуть кращі умови для їх зберігання», – зазначив Михайло Мірошніченко.

Він наголосив, що кліщі, які використовуються для боротьби із дрібними комахами – шкідниками рослин у сільському господарстві, затримують на українській митниці вперше.

З його слів, це новий вид агротехнологій, який не застосовується в Україні, відповідно й новий вид контрабанди.

«Приблизно місяць тому працівники головного управлінню по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ попередили нас, що такий товар можуть ввозити як контрабанду, тому наші працівники були ознайомлені», – підкреслив Мірошніченко.

Чоловік, який ввозив заборонений товар є львів’янином. Він розповів, що планував перепродати партію кліщів в Україні. Митники з відкритих джерел з’ясували, що кліщів-ентомофагів можна придбати за кордоном приблизно за понад 200 тис. дол (6 млн грн).

Партію кліщів конфіскували у дохід держави. Після того, як їх дослідять у лабораторії, суд вирішить, як ними розпорядитися. Зазвичай конфісковані товари перепродують, знищують, або надають першочергове право викупу власнику після сплати штрафу за порушення митних правил.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ