«Висновок про стан дамби на Грибовицькому полігоні може надати лише фахова ліцензована організація» – Сергій Бабак

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, висновок про стан дамби, яку будують на Грибовицькому полігоні, може надати лише фахова ліцензована організація. Також він наголосив, що місто готове приступити до проведення протиаварійних робіт на дамбі, де стався зсув, і рекультивації полігону, однак досі Малехівська сільська рада не погодила виділення земельної ділянки. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Будівництво дамби завершено на 85%. Вона зараз відстоюється. Технагляд контролює все відповідно до державного законодавства. Це він робить на платній основі, бо так вимагає закон. Бюджет будівництва дамби 12 млн. грн. Приблизно 85% коштів вже оплачено. Решта не оплачено, бо будівництво дамби ще не завершено.

Як повідомив вчора на нараді в області представник технагляду, щодо завершення робіт на дамбі потрібно почекати завершення осінньо-зимового періоду, подивитися чи потрібно щось доробити, і коли потеплішає, стабілізується погода, роботи будуть завершені.

Натомість, чи відповідає дамба чи не відповідає тому чи іншому стану, такий висновок може зробити лише відповідна ліцензована організація», – розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За його словами, на Грибовицькому полігоні відкритим залишається питання проведення протиаварійних заходів на дамбі, де стався зсув. Проектом, який розробив «Гірхімпром», передбачені першочергові протиаварійні заходи, щоб зупинити фільтрати, якщо буде зсув чи обвал, зробити обвідні канали. Цей проект зараз знаходиться на державній експертизі в Києві. Проте досі залишається відкритим питання виділення земельної Малехівською сільською радою.

«Це об’єкт підвищеної складності і небезпеки, тому ми очікуємо висновку експертизи. Якщо будуть зауваження, ми їх поправимо і готові приступити до робіт з проведення першочергових протиаварійних заходів. Проте, тут досі залишається відкритим питання землі. Вчора на нараді в області сільський голова Малехова говорить, що він не проти виділення земельної ділянки. Однак, ми направили йому вже більше 10 листів, щоб вирішити це питання, вчора направили ще раз. Тому потрібно, щоб Малехівський сільський голова або підтримав виділення земельної ділянки, або озвучив, що проти виділення землі.

Отож, якщо до нас є зауваження, що ми чогось не виконали на Грибовицькому полігоні, то більше 99% цих приписів виконуються на основі проектної документації. Однак, ніхто не має права зайти на частину зсуву полігону без проекту і експертизи. А щоб отримати висновок експертизи, потрібна офіційно виділена земельна ділянка. Ділянка, яку протягом довгого часу, і, незважаючи на численні звернення, нам досі офіційно не виділили», – наголосив Сергій Бабак.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ