Внутрішньо переміщені українці відкривають власну справу завдяки проекту «Рука допомоги»

За чотири місяці активної фази реалізації проекту «Рука допомоги» у Львівській, Полтавській та Харківській областях його учасниками стали більше тисячі українців. А перші двадцять п’ять учасників проекту вже захистили бізнес-плани та невдовзі отримають фінансову допомогу в розмірі до 64 тис. грн. для започаткування власного бізнесу.

 

Безробітні, які довгий час не були працевлаштовані, та внутрішньо переміщені особи відкриють заклади харчування, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовлятимуть меблі тощо.

 

В держбюджеті на цей рік передбачено 20 млн гривень на допомогу учасникам проекту. Перші 900 тис гривень вже надійшли у пілотні регіони для придбання обладнання та матеріалів учасникам, які вирішили започаткувати власну справу.

 

Як показала початкова стадія реалізації проекту, в Україні існує потужний суспільний запит на реінтеграцію довготривалих безробітних на ринок праці. Із близько 1,5 тисячі заявок на участь у проекті понад 700 подані за напрямом «допомога у працевлаштуванні», 530 – на участь в оплачуваних громадських роботах і понад 200 – на отримання фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу.

 

Коло учасників проекту постійно розширюється, що свідчить про значну мотивацію до покращення рівня життя серед та внутрішньо переміщених осіб, на допомогу яким орієнтований пілотний проект.

 

Довідково:

 

Пілотний проект «Рука допомоги», щовпроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи.

 

Проект реалізується у трьох областях: Львівській, Полтавській та Харківській. За підсумками реалізації пілотного проекту, який завершиться у 2018 році, буде розроблено законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ