З 9 по 31 березня у Львові триватиме виставка творів художника Республіки Дагестан Юрія Кириченка

  З 9 по 31 березня у Львівській національній галереї мистецтв ім.Б.Г.Возницького експонуватиметься  виставка творів Заслуженого художника Республіки Дагестан Юрія Кириченка.

Народився Юрій Георгійович Кириченко у 1933 році в м. Баку. Свою творчу діяльність розпочав у якості художника-ілюстратора, співпрацюючи з книжковими видавництвами, для яких оформив десятки художніх книг та підручників. Далі багато подорожував по Середній Азії, писав картини, спілкувався з простими людьми. Результатом цих подорожей стало 9 великих серій полотен, найчисельніша з яких – «Мої сучасники». Часто художник бував і у Львові. Зачарований красою міста, він створив серію чудових архітектурних пейзажів, які стануть акцентом виставки.

Художник працює в техніці акварелі, офорту, часто використовує італійський олівець, фломастер. Юрія Кириченка можна віднести до того типу художників, які поєднують в собі авантюризм, пристрасть до подорожей та глибокий артистизм. Його, по-репортерськи гостре око фіксує живі сцени, які були побачені в різних місцях: чайхані, на східному базарі, на сільській вуличці, на алеї перед Оперним театром. У творах художника суворий вигляд кавказького аулу змінюється радісними видами львівських вуличок, а наповнена сонцем середньоазійська мечеть – трагічними образами знедолених.

За свою багаторічну діяльність Ю. Кириченко брав участь у понад ста двадцяти різноманітних виставках художніх творів в Україні, Польщі,Болгарії, Росії.

Високий рівень майстерності художника підтверджує той факт, що багато творів                             Ю. Кириченка закуплено провідними музеями Росії, національними музеями та картинними галереями Північного Кавказу.

У 2013 році Ю. Г. Кириченко удостоєний почеcного звання Заслуженого художника Республіки Дагестан.

З 2015 року художник проживає і працює у Львові. На даний час Юрія Георгійовича приваблюють експерименти в галузі акварельної техніки. Незважаючи на свій поважний вік художник повний сил та енергії, в нього багато нових задумів та планів.

Запрошуємо відвідати виставку в Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького за адресою вул. Стефаника, 3 з 9 по 31 березня 2016 р. Час роботи виставки – з 11-00 до 18-00.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ