У Львові відзначають Всеукраїнський День бібліотек

У Львові відзначають Всеукраїнський День бібліотек. Сьогодні у Соборі святого Юра о 15.00 год відбудеться урочистий молебень з нагоди Дня вчителя, Дня дошкілля та Дня бібліотек. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек бібліотечні працівники отримають допомогу у розмірі посадового окладу. Як повідомили в управлінні культури Львівської міської ради, загалом у місті діє 40 муніципальних публічних бібліотек – 17 дитячих та 23 дорослих, які об’єднані у складі двох Централізованих бібліотечних систем – для дітей та дорослих відповідно. Про це інформує ЛМР.

«На функціонування бібліотек з міського бюджету Львова у 2016 році виділено 18 млн. грн. Додатково, на капітальні ремонти приміщень бібліотек виділено 4,4 млн. грн.

Зокрема, відремонтовано бібліотеку-філіал №42 на вул. Патона, 4/2, яка працюватиме як сучасна «Комфорт-бібліотека для дітей». Завершуються ремонтні роботи у бібліотеках на вул. Антоненка-Давидовича, 10, Личаківській, 189, Устияновича, 4. У багатьох бібліотеках встановлено енергоощадні вікна та розроблена проектно-кошторисна документація для здійснення ремонтів наступного року», – повідомили в управлінні культури Львівської міської ради.

На закупівлю книг у муніципальні публічні бібліотеки з бюджету розвитку м. Львова виділено 700 тис. грн. ЦБС для дітей Львова книги вже придбала, ЦБС для дорослих проводить закупівлю.

Додатково, 500 тис. грн. виділено у 2016 році на придбання обладнання та предметів довгострокового користування для бібліотек міста Львова.

Бібліотеками Львова реалізовується низка цікавих інноваційних проектів та програм. Зокрема, ЦБС для дітей реалізовує програму «Росту і розвиваюсь», що надає можливість використовувати процес читання як вагомий аспект пізнавальної діяльності дитини та підкреслює важливість читання у ранньому віці. Програма сприяє формуванню внутрішнього світу дітей дошкільного віку шляхом залучення їх до читання, а також забезпечує змістовне проведення дозвілля у дружньому дитячому середовищі та у широкому родинному колі на бібліотечних теренах. Реалізовуються програми «Малюк у бібліотеці», «Від колиски до книжки», які охоплюють вікову групу найменших читачів – від 2 до 5 років.

ЦБС для дорослих спільно з Форумом видавців щорічно реалізовує заходи в рамках акції «Третій вік: задоволення від читання» – низка творчих зустрічей з відомими письменниками, презентації нових книг, майстер-класи, музичні виступи, які відбуваються у бібліотеках в різних районах міста, спрямовані насамперед для літніх людей.

«Серед бібліотек для дорослих міста видимими стали проекти, спрямовані на певний профіль роботи, такі як Урбан-бібліотека, Сенсотека та вже всім відома Медіатека. Кожен із цих просторів – це окремий унікальний проект, який формує довкола себе своє культурне середовище. В цьому ж напрямку розроблені початкові проекти Медіатеки-Сихів, Медіатеки-Рясне та Інноваційної бібліотеки на вул. Городоцькій, 285. Кожна з цих бібліотек відіграватиме унікальну роль у розвитку громади району, адже стане доступним, комфортним громадським місцем для кожного», – розповідає Михайло Мороз, в.о. начальника управління культури ЛМР.

Довідка

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30 вересня.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук України імені Володимира Івановича Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека тощо. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі, становить близько 53 тис фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 млн читачів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ