За фактом службової недбалості посадовців Львівської обласної психлікарні відкрили провадження

У Львівській області прокурори виявили порушення в діяльності психіатричних закладів при наданні психіатричної допомоги у примусовому порядку. 

Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, з’ясували, що немає рішень суду і висновків комісії лікарів-психіатрів про необхідність продовження такого лікування. Також продовжують лікувати окремих хворих, незважаючи на наявність висновків комісії лікарів-психіатрів про необхідність припинення надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Виявлено непоодинокі порушення матеріально-побутових умов утримання пацієнтів, вимог санітарії та гігієни, а також дотримання їхніх прав. Не відповідають вимогам закону стан медикаментозного забезпечення хворих та їхнє харчування.

«Перевіркою також встановлено, що посадові особи психіатричних закладів недостатньо організували роботу із забезпечення прав осіб, які перебувають на лікуванні у психіатричному закладі. Так, з’ясовано, що на цей час адміністрації цих закладів не забезпечили оформлення паспортів 58 особам, чим позбавлено їх права на допомогу із загальнообов’язкового державного соціального страхування, пенсії та оформлення інвалідності», – ідеться в повідомленні.

Водночас через неналежне виконання посадовцями «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» своїх обов’язків один із пацієнтів утік. За вказаним фактом Львівська місцева прокуратура №3 внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).

Також у медзакладі виявили бюджетні правопорушення, що призвели до недоотримання власних надходжень установою на суму понад 138 тис. грн та незаконного використання бюджетних коштів на суму більше ніж 130 тис. грн.

За вказаними матеріалами перевірки Державної фінансової інспекції у Львівській області Львівська місцева прокуратура №3 розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ