За останній тиждень у Львові знизилась захворюваність на грип та ГРІ

Управління охорони здоров’я ЛМР інформує, що на 49 тиждень 2017 року серед львів’ян зареєстровано 4 004 випадків ГРВІ, в т.ч.1 випадок грипу. Показник захворюваності склав 518,99 на 100 тис. населення, що нижче рівня епідемічного порогу (614,62 на 100 тис. населення) на 15,5%. В порівнянні з попереднім тижнем, спостерігається зниження захворюваності на 3,6%.

 

Слід зауважити, що інтенсивний показник на звітному тижні був меншим порівняно з аналогічними періодами  протягом трьох  сезонів спостереження. В сумарній захворюваності частка захворілих дітей до 17 років склала 54,5% з  переважною більшістю хворих у віковій групі 1-4 роки.

 

Головний позаштатний спеціаліст з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олена Баворовська нагадує, що грип дуже легко передається від людини до людини контактним (через руки) та повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2-х метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, а це, в середньому, 7 днів.

 

Вірус грипу небезпечний, проте вберегтися можна, дотримуючись простих правил:

 

– мийте руки часто, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки;

– намагайтесь не торкатися обличчя;

– уникайте відвідування місць з великим скупченням людей;

– регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання;

– привчіть себе до корисних звичок: будьте фізично активними, уникайте стресу,

– висипайтеся, харчуйтеся поживною їжею;

– одягайтеся відповідно до погоди, тримайте ноги в теплі;

– уникайте близького контакту з хворим.

 

Також не треба забувати про щорічну  вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу.

 

Також мешканцям нагадують, що при перших ознаках захворювання, таких як підвищення температури, кашель та нежить, біль у горлі, – слід звертатися за медичною допомогою. Якщо захворіли, не слід йти на роботу, адже це не сприяє одужанню, а навпаки,  погіршує перебіг захворювання, і цим наражаєте на небезпеку людей, які працюють з вами.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ