За спалювання сухої трави “світить” штраф, – нагадують правоохоронці

Випалювання сухої трави та опалого листя не лише негативно впливає на оточуюче природне середовище, а й несе загрозу виникнення пожеж, які можуть призвести до знищення житлових та господарських будівель. Про це інформує Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч.1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається накладенням штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 170 до 340 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 850 до 1190 гривень).

«Тож перш, ніж палити сухостій, слід подумати про наслідки. А також про власне здоров’я та здоров’я своїх дітей», – зазначив начальник Стрийського відділу поліції підполковник поліції Іван Малиш.

За даними досліджень, проведених екологами, при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. А у тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, який здатен викликати у людини онкологічні захворювання. З димом у повітря також потрапляють діоксини – одні з найнебезпечніших для людського організму отруйних речовин.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ