За вихідні дні у Львові 8 людей отруїлися чадним газом

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, бо саме неуважність та необережне поводження з приладами призводить до біди! За суботу-неділю у Львові трапилось 5 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 8 людей. Загалом з початку 2018 року в місті сталось 17 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 37 людей, 17 з яких – діти. На жаль, є один смертельний випадок. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Так, 10 лютого о 14.55 год. в новобудові на вул. Довбуша, 7 (Галицький район, ЛКП «Старий Львів», двоконтурний газовий котел) отруїлися, ймовірно, чадним газом  мешканці квартири (сім’я), яких у стані середньої важкості госпіталізовано у лікувальні заклади м. Львова. Після обстеження карбоксигемоглобін (22%) виявлено лише в чоловіка, 1977 року народження. Причини  події встановлюють.

11 лютого о 17.21 год. у квартирі на вул. Личаківській, 69 (Личаківський район, ЛКП «Господар») отруїлася чадним газом жінка, 1977 року народження, яка була  госпіталізована в стані середнього ступеня важкості (23% карб оксигемоглобіну) в обласну клінічну лікарню. Працівники ПАТ «Львівгаз» виїжджали на місце події і перекрили подачу газу в квартиру. Причини події встановлюють.

11 лютого о 17.40 год. у квартирі на вул. Лукаша, 4б (Франківський район, ЛКП «Вулецьке») отруїлися чадним газом: жінка, 1984 року народження, яку в стані середнього ступеня важкості (8% карбоксигемоглобіну) госпіталізовано в обласну клінічну лікарню;  чоловік, 1982 року народження, якого в стані середнього ступеня важкості (8% карбоксигемоглобіну) госпіталізовано в обласну клінічну лікарню. Працівники ПАТ «Львівгаз» виїжджали на місце події і перекрили подачу газу в квартиру. Причини події встановлюють.

11 лютого о 19.12 год. в орендованій квартирі на пр. Чорновола, 27 (Галицький район, ЛКП «Центральне») отруїлися чадним газом мешканці м. Новотроїцьк, Херсонської області. Зокрема, чоловік, 1981 року народження, в стані середнього ступеня важкості (18% карбоксигемоглобіну) госпіталізований в обласну клінічну лікарню; жінка, 1981 року народження, в стані середнього ступеня важкості (12% карб оксигемоглобіну) госпіталізована в обласну клінічну лікарню; хлопчик, 2006 року народження, в стані середнього ступеня важкості (2% карб оксигемоглобіну) госпіталізований в обласну дитячу лікарню «Охматдит». Працівники ПАТ «Львівгаз» виїжджали на місце події і перекрили подачу газу в квартиру. Причини події встановлюють.

11 лютого о 22.34 год. у квартирі на вул. Лисенка, 6 (Галицький район, ЛКП «Старий Львів») отруїлася чадним газом молода жінка, 1992 року народження, яку в стані середнього ступеня важкості (12% карбоксигемоглобіну) госпіталізовано в обласну клінічну лікарню. Працівники ПАТ «Львівгаз» виїжджали на місце події і перекрили подачу газу в квартиру. Причини події встановлюють.

Коли посилюються пориви вітру і трапляються перепади тиску у повітрі, порушується тяга у димових та вентиляційних каналах, що значно ускладнює роботу газового та пічного опалення. Основними ж причинами отруєння чадним газом є недбале ставлення до газових приладів, неуважність, герметичність вікон, вхідних дверей і відсутність при цьому провітрювачів, недотримання елементарних правил безпеки.

Використовуючи для опалення газові прилади:

– під час сильного вітру не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити;

– не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

– перед запалюванням газового приладу слід привідкрити вікно чи кватирку і перевірити, чи провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі, є відкритий і допускає повітря у приміщення, опісля – перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад. Якщо немає тяги – слід викликати газову службу.

Під час використання пічного опалення, необхідно дотримуватись правил:

– впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист, розміром не менше 0,5 х 0,7 м.

Під час використання пічного опалення не можна:

– залишати печі, які топляться, без нагляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

– використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

– залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

– зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

Під час використання для опалення газових приладів, необхідно пам’ятати:

– у період різкого похолодання власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– під час сильного вітру не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння потрапляють у приміщення;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

У разі використання побутових електронагрівальних приладів:

– не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

– не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

Під час усіх нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ