За вихідні дні у Львові трапилось 4 випадки горіння сухої трави

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, за вихідні дні у Львові зафіксували чотири випадки горіння сухої трави. Загалом від початку року в місті зафіксували 9 пожеж сухої рослинності. Львівська міська рада вкотре застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, а горіння торфів в сухі весняні і літні періоди завдають значних економічних та екологічних збитків і загрожують виникненням надзвичайних ситуацій місцевого рівня.

Так, 7 квітня о 13.19 год. надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові по вул. Роксоляни, б/н (Залізничний район) на відкритій території, земельна ділянка належить ЛКП «Левандівка». Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 1500 кв.м. Орієнтовні збитки: побічні – 113 000 грн. Пожежу локалізовано о 14.43 год., ліквідовано о 18.01 год.

Також 7 квітня о 15.03 год. надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові по вул. Стрийська, б/н (Сихівський район) на відкритій території, власник встановлюється. Вогнем знищено суху траву та чагарник  на площі 600 кв.м. Орієнтовні збитки: побічні – 56 500 грн. Пожежу локалізовано о 15.21 год., ліквідовано о 15.42 год.

Також 7 квітня о 15.47 год. надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові по вул. Любінська, б/н (Залізничний район) на відкритій території, земельна ділянка належить ЛКП «Нове». Вогнем знищено суху траву на площі 200 кв.м. Орієнтовні збитки: побічні – 56 500 грн. Пожежу локалізовано о 16.04 год., ліквідовано о 16.10 год.

Окрім того, 9 квітня в м. Львові по вул. Каховська, (Залізничний район) на відкритій території, вогнем знищено суху траву на площі 0,005 га.

«Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.  Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.

У 90%  випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки», – наголошують в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

Найбільш небезпечним є  лісові пожежі,  причиною виникнення яких є необачна дія людини  (розведення вогнища і необережне поводження з ними, сільськогосподарські палі,  використання несправної техніки та агрегатів, грозові розряди, самозагорання торфу тощо).

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради нагадує Правила безпеки під час виникнення масових пожеж в лісах та природних екосистемах:

–     не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

–     не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

–     з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

–     якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене. Рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

–     гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

–     під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

–     будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть завалитися та травмувати вас;

–     особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

–     після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ