Залежно від погодних умов є різний механізм прибирання вулиць міста, – Маруняк

Як повідомила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, з 13 листопада комунальні служби міста перейшли на зимовий режим роботи. У місті цілодобово чергують бригади, які забезпечують прибирання вулиць міста. Механізм прибирання і залучення до роботи техніки залежить від погодних умов.

 

«У районах міста розроблені схеми прибирання вулиць, які затверджені головою району. Ці схеми передбачають механізм випуску техніки, механізм прибирання вулиць у залежності від погодних умов», – розповідає Ірина Маруняк.

 

За її словами, передбачено кілька варіантів прибирання вулиць міста в зимовий період.

 

Перший варіант – коли немає снігу, але надворі 0 С0. Тоді вулиці об’їжджає піскорозкидувач і дивиться, яка ситуація на дорогах. Основна увага звертається на підйоми і мости. Якщо немає замерзання, піскороскидувач просто проводить об’їзд, і повертається в ШРП.

 

Другий варіант – коли температура -1 С0, -2 С0 і падає дощ. Піскорозкидувач об’їздить підйоми, мости і посипає піскосумішшю. Адже, коли падає дощ, а на дворі температура від 0 Сдо -2 С0, виникає ожеледиця. Тому, в цьому випадку, в першу чергу посипають піском мости і підйоми, далі посипають дороги.

 

 

Третій варіант – коли температура -1 С0, -2 С0 і падає сніг. Тут важливо, щоб оперативно виїхала техніка і суцільно посипала дороги. Піскорозкидувачі звечора посипають дорогу, для того, щоб сніг не вкатався і не перетворився в ожеледицю. Техніка працює 3-4 години. (Тоді, коли їде приватний транспорт, він розбиває сніг і утворюється каша). Далі, орієнтовно, о 23.00 год та о 24.00 год., залежно від району, виїздять підміталки, для того щоб сніг розгорнути. А далі, вже зранку, піскорозкидувачі знову посипають дороги піском, щоб зранку машини могли нормально пересуватися дорогою.

 

Четвертий варіант - коли снігопад і випало 6-20 см снігу. Техніка працює так само, як у третьому випадку. Однак тоді до роботи залучають грейдери, трактори і хіпхапи. Накопичений сніг у районах, зокрема, Сихівському, Шевченківському, Франківському, Залізничному згортають до бордюрів, потім іде грейдер і згортає.

 

«Інша справа – це прибирання центральних частин міста, зокрема, Галицького і Личаківського районів. Вулички тут вузенькі, тротуари також вузькі, крім того є припарковані машини на тротуарах, що утруднює механізм прибирання.

 

Якщо говорити про Галицький район, то мешканці можуть бачити біля пам’ятника Адаму Міцкевичу гору снігу, особливо зранку. Це тому, що вночі працює техніка, яка цей сніг вивозить. У Галицькому районі сніг збирають, вантажать на машини і скидають у спеціальний люк, який є біля пам’ятника Міцкевичу.

 

У Личаківському районі сніг також частково вивозять, частково розгортають, для того щоб дороги були проїзні і мешканцям було безпечно пересуватись хідниками.

 

Також на вихідних, коли падає сніг, усі комунальні служби працюють у робочому режимі. Крім техніки, працюють двірники.

 

На початок зими у районах міста було 15 тис. м3 піскосуміші. Зараз кількість зменшилася. До прикладу, за минулу добу було використано до 600 мпіскосуміші. Дороги також посипають сіллю, але лише в центральній частині міста: площа Ринок, пішохідна зона. У відділених від центру районах дороги посипають піском і сіллю. Норматив наявності солі в піскосуміші – 20%», – наголосила Ірина Маруняк.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:31, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:30, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0