Завтра у Львові відбудеться ювілейний концерт з нагоди 10-річчя мистецького проекту «Відчинилося життя»

Заснований у Львові проект «Відчинилося життя», який не має аналогів в інших містах України і країнах Європи (бо спільно з оркестром виступають незрячі солісти), цьогоріч святкує своє 10-річчя. З цієї нагоди завтра, 19 квітня, о 18.00 год. в Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької, за фінансової підтримки Львівської міської ради, відбудеться грандіозний концерт з міжнародною участю. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Концерт організований Львівським обласним осередком ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради. Зокрема, місто профінансувало захід на суму 134 тис. 200 грн. Як зауважив Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту, місто завжди намагається фінансово підтримувати такі і подібні ініціативи соціального спрямування.

«Приємно, що вже вчергове в нашому місті відбувається цей мистецький проект, і він святкує своє десятиріччя. Звичайно, що Львівська міська рада не могла осторонь від підтримки цього проекту, і цього року ми, як і в попередні роки, підтримуємо цей проект. І думаю, що в подальшому наша співпраця буде продовжена», – сказав Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Під  час  концерту  глядачі зможуть насолодитись гарною музикою і чудовими  голосами учасників проекту, відчути незабутні емоції, а також переосмислити власне життя і своє ставлення до «особливих» людей. Під час концерту звучатимуть класичні твори, народні, фольклорні, інструментальна музика, твори сучасних українських і закордонних композиторів.

«Мені дуже приємно, що ми дожили до 10 років цього проекту. Коли проект починався, в нас було завдання дати незрячій людині шанс вийти на професійну сцену і заспівати в супроводі симфонічного оркестру. Але через кілька років існування цього проекту ми змінили свої пріоритети, тому що стало цілком зрозуміло, що цей проект потрібен більше не незрячим людям, а людям цілком здоровим – бо він почав докорінно змінювати свідомість людей і їх ставлення до осіб з інвалідністю. Найважливіше те, що незрячі виконавці перестали бути зоною табу. Відомі продюсери після того, як один раз побачили концерт, почали запрошувати  наших незрячих у свої проекти. Я дуже дякую оркестру, дякую зіркам, дякую управлінню соціального захисту міської ради Львова, бо це найпотужніша фінансова підтримка, яку нам вдавалося за всі 10 років проекту отримати», – розповіла Оксана Потимко, засновник і організатор проекту «Відчинилося життя», заслужений працівник соціальної сфери України.

Так, у супроводі симфонічного оркестру під диригуванням заслуженого артиста України Богдана Мочурада (всі учасники проекту виступають  у супроводі оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької) виступатимуть незрячі виконавці з України, Литви, Грузії, а також імениті артисти і музиканти: народна артистка України Леся Горова, ВФ «Пікардійська терція», скрипаль-віртуоз Олександр Божик. Спеціальним гостем концерту стане Євген Батура – музикант і диригент, який боронить східні кордони України.

«Львівська міська рада підтримує нас всі 10 років, і за це я дуже вдячний, бо цей проект існує швидше, всупереч, ніж за. Тому що всупереч тому, що люди не бачать диригента, не бачать нот, вони співають з оркестром. Всупереч тому, що часом бракує коштів, ми їздимо по Україні і за кордон, тому що всі люди працюють безкоштовно. І цей проект є особливим тому, що він дарує радість спілкування. Бо ми часом навіть не задумуємося про проблеми тих людей, які є часом трошки інакші, ніж ми. Ми багато вчимося він незрячих солістів і вчимося дивитися на цей світ трошки по-іншому, розставляти інші пріоритети.

Оркестр був паралізований після першої нашої спільної репетиції. Ми шукати точки дотику, маленькі хитрощі, і вже на другій репетиції вже все було по-іншому. Бог не дав цим людям зору, але вони живуть у світі звуків і слухають оркестр. Те, що незрячі роблять за дві репетиції – унікальне, бо жоден зрячий соліст не погодився би заспівати одну пісню з двох репетицій», – розповів Богдан Мочурад, головний диригент Національного театру ім. М. Заньковецької, співзасновник проекту «Відчинилося життя».

Географія незрячих учасників концерту представлена такими містами України як Львів, Сімферополь, Полтава, Житомир, Вінниця, Хмельницький, Рівне, Мукачево, Тернопіль, Луцьк. Окрім того, в концерті братимуть участь вокалісти з Тбілісі, Грузія та дебютантка проекту Юрате Візбарайте з Вільнюса, Литва. Наймолодша учасниця концерту – 9-річна Софія Хома.

Програма ювілейного концерту та детальна інформація – тут

Довідка

Протягом 2008 – 2018 років відбулось понад 70 концертів проекту «Відчинилося життя» в різних містах України, Польщі, Угорщини, Швеції, Словаччини, Білорусії, Молдови. Проект об’єднав близько сотні музикантів, співаків, відомих українських і закордонних зірок. Зірковими учасниками проекту стали Валентина Степова, Олег Лихач, Любов Качала, Сергій Фоменко, Ніна Матвієнко, Олександр Положинський, Віктор Бронюк, Павло Табаков, ВФ «Пікардійська терція», Леся Горова, Олександр Божик, Вова зі Львова, дует «Барселона», кузьма Скрябін, Якуб Воцял і Ольга Беньковська (Варшава).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:51, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:30, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0