Золочівська делегація вшанувала пам’ять загиблих у селах Белжець та Сагринь

2 грудня делегація Золочівського району здійснила поїздку до пам’ятних місць українського народу, що знаходяться на території Республіки Польща, зокрема сіл Белжець (Томашівський повіт, Люблінського воєводства) та Сагринь (ґміна Вербковіце, Люблінське воєводство, Грубешівський повіт).

 

Спершу учасники делегації вшанували пам’ять загиблих людей у селі Белжець, де був концентраційний табір. У ньому загинуло близько 434 500 осіб, у тому числі і українці та поляки, яких засудили за допомогу євреям.

 

Після цього делегація вирушила до місця загибелі українців в с.Сагрині, де поклали квіти, запалили свічки та помолилися за невинно вбитих українців.

 

Згідно історичної довідки, різанина в Сагрині — акція зі знищення місцевого українського населення польськими бойовиками, відбулася 10 березня 1944 року та була спланована та проведена бойовиками (у кількості 800 осіб) польської Армії Крайової та Батальйонів Хлопських.

 

Під час знищення поляками Сагриня було убито і закатовано, за різними даними від 800 до 1240 осіб, в тому числі понад 100 дітей. На сагринському кладовищі споруджено пам’ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, які вдалось встановити.

 

Поїздка відбувалася в межах заходів транскордонного співробітництва за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ