Львівські перевізники вже не мають куди вивозити сміття

Під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про стан з ТПВ у районах міста та вивезення відходів прозвітували голови районних адміністрацій Львові та компанії-перевізники. Всього не вивезено близько 6850 тонн відходів, – повідомляє прес-служба ЛМР.

Очільники районів Львова наголосили на критичній кількості переповнених майданчиків та невивезених тонн ТПВ.

«Станом на сьогодні переповнено 130 майданчиків, з них 50% перебувають у критичній ситуації. Працюємо точково, вивозимо там, де найгірша ситуація. Мешканці збурені та погрожують перекриттям», – заявила голова Шевченківської районної адміністрації Надія Банах.

«Зі 193 майданчиків переповнені 12, з них критична ситуація на трьох. В основному це район Привокзальної, де контейнерні майданчики розміщені впритул до проїжджої частини і відходи, що виступають на проїжджу частину, обмежують рух транспорту. Також щодня працюємо над тим, щоб якомога швидше ліквідувати завали біля дитячих майданчиків та шкіл», – наголосила голова Залізничної районної адміністрації Галина Гладяк.

«Критична ситуація по ОСББ, гуртожитках та житлово-будинкових кооперативах», – сказав голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.

«З 322 майданчиків переповнений 181, критична ситуація на 60-ти», – повідомив в.о. голови Сихівської районної адміністрації Володимир Івасюк.

«З 258 майданчиків переповнені 72, 34 майданчики мають критичну ситуацію, з 24-х не вивозили сміття з 24 квітня», – додав голова Франківської районної адміністрації Тарас Гнида.

Щодо роботи компаній-перевізників у сфері вивезення ТПВ сьогодні звітувало керівництво усіх компаній.

«З 1 червня компанія припинила надавати послуги. Є декілька причин. Перша – відсутність офіційних сміттєзвалищ, котрі могли б приймати відходи м. Львова. В нас у Львівській області таких нема, на жаль, за межі області також не можемо вивозити.

Друга причина – обшуки. На підприємстві 8 червня відбувся четвертий обшук поліцією. Обшук проводили з 12 до 18 години, таким чином блокується робота підприємства. Це створює додатковий тиск на підприємство. Наше підприємство – з іноземним капіталом, сплачує податки, зарплату працівникам – незрозуміло, чому відбувається така ситуація.

Ще одною з причин є заборгованість ЛКП за вивезення відходів. Як пояснюють самі ЛКП, це сталося тому, що держава не повертає їм пільги та субсидії. На сьогодні підприємству заборгували 3,5 млн. грн. за вивезення побутових відходів. Підприємство є зупиненим і не проводить обслуговування містян. Всього обслуговуємо 351 майданчик. Переповнені є близько 230-ти майданчиків, в тому числі є сміття на перевантажувальній станції. За підрахунками, це всього 3 тис. тонн», – повідомив директор компанії «AVE-Львів» Юрій Грибан.

«Здійснюємо вивіз на Новояворівський полігон близько відповідно до денної норми 40 тонн. Близько 350 тонн або 35 машин є перенакопиченими, лежать на землі. Перевірки були двічі – двічі вилучали документи щодо перевізників, щодо перевезення сміття за межі області», – зазначив заступник компанії «Санком» Святослав Мартинів.

«Перенакопичених майданчиків – 23. Це приблизно 250 тонн. Сьогодні ми не маємо можливості ні в межах області, ні за межами області вивозити сміття. Перспективи на завтра і на післязавтра поки що нема. Що стосується перевірок – у всіх були двічі вилучені документи. Поки що документи не повернули», – повідомив заступник компанії «Еко-світ» Олександр Василіанський.

«На сьогодні маємо перенакопичення вантажної станції – приблизно 1200-1500 тонн. Щодня працюємо в режимі «куди вивезти?». На сьогодні є домовленість, а завтра – все під питанням», – наголосив директор компанії «Грінера» Олексій Карнаушенко.

«Сьогодні накопичено два майданчики. На перевантажувальній станції все чисто. Постійно ведемо пошуки нових полігонів, працюємо щодня. Перевірки постійно – стабільно щотижня приходять то поліція, то прокуратура. Останній раз вилучили акт про вилучення», – сказав заступник ЛКП «Львівспецкомунтранс» Сергій Шезденко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ