Львів’ян закликають пройти обстеження на хронічні захворювання легень

Традиційно весною управління охорони здоров’я міста проводить акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення», – повідомляє прес-служба ЛМР.

З 20 березня по 7 квітня львів’ян закликають пройти флоорографічне та спірографічне обстеження, щоб профілактувати і вчасно виявляти туберкульоз та хронічні захворювання легень. Цьогоріч акція відбудеться уже вдесяте поспіль в рамках Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз (24 березня).

Захворюваність органів дихання протягом останніх років займає першість у структурі загальної захворюваності населення. В Україні близько 8,5 млн. людей страждають від захворювань легень, і щорічно від хвороб органів дихання в Україні вмирає понад 20 тис. людей. Минулого року від хвороб органів дихання у Львові померло 110 осіб. У Львівській області –  908 осіб.

Одним з небезпечних захворювань дихальної системи є хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Воно характеризується дифузним ураженням дихальних шляхів, обмеженням їх прохідності, яке, зазвичай, прогресує і асоціюється з запальною відповіддю легень на шкідливі частки або гази, зокрема  через куріння. Воно є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх легеневих захворювань.

За інформацією управління охорони здоров’я Львівської міської ради, у Львові зареєстровано 19 290 осіб, хворих на ХОЗЛ.

«Проблема хронічного обструктивного захворювання легень у тому, що розвивається воно непомітно для хворого, і впродовж декількох років пацієнт може навіть не знати, що він хворий. До моменту появи задишки захворювання призводить до незворотних морфологічних змін у бронхолегеневій тканині. Без своєчасного лікування воно призводить до дихальної недостатності. Щоб на ранньому етапі виявити це захворювання, пацієнту необхідно провести спірографічне обстеження – дослідити функцію зовнішнього дихання та зробити флоорографічне обстеження», – наголошує начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

До груп ризику відносяться особи, які працюють на підприємствах зі шкідливими умовами праці, курці, люди, які перенесли гострі захворювання дихальних шляхів, пневмонію, а також ті, яким вже діагностовано хронічний бронхіт чи бронхіальну астму.

Відтак, якщо Вам більше 40 років, Ви курите або працюєте у шкідливих умовах, кашляєте зранку і відкашлюєте харкотиння, чи у Вас виникає задишка при фізичному навантаженні, обов’язково слід звернутися до лікаря та отримати скерування на спірографію – дослідження функції зовнішнього дихання та флюорографічне обстеження. Важливо пам’ятати, що успішне лікування можливе лише тоді, коли воно відбувається на ранніх етапах захворювання.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:59, понеділок, 23 липня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:59, понеділок, 23 липня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:30, понеділок, 23 липня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0