Медреформа: Гройсман назвав “абсолютною дурницею” чутки про закриття лікарень

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман спростовує чутки про закриття лікарень та звільнення лікарів у рамках проведення медичної реформи. Про це він сказав журналістам у Луцьку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Є ті, хто спекулюють сьогодні не медичній реформі. Вони лякають тим, що будуть закриватися лікарні, а це абсолютна дурниці. Ніхто ніякі лікарні закривати не збирається. Говорять про те, що будуть звільняти лікарів. Це також дурниця, бо нам потрібні лікарі професійні, якісні, і ми навпаки будемо їх навчати, а якщо будуть потрібні якісь дефіцитні професії лікарів, то будемо їх перенавчати», – сказав Гройсман.

За його словами, є чутки й про те, що всіх громадян змусять платити за медичні послуги гроші. “Та ні в якому разі. Ми ухвалили закон, який дозволяє покриття медичною послугою на рівні 100%. Тобто, якщо вам зробили, наприклад, МРТ за 800 грн, то не ви платите ці 800 грн, а держава заплатить лікарні ці гроші за вас», – пояснив глава уряду.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

Даним законом передбачається з 1 січня 2018 року початок зміни моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці. Оплата за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом на вторинній та третинній ланці буде впроваджуватися з 2019 року. До 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ