Мінекономіки: Моніторинг державних закупівель аудиторами попередить зловживання

Мінекономіки підтримує законопроект про моніторинг закупівель, відповідно до якого Державна аудиторська служба України зможе проводити моніторинг державних закупівель. Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

«Наступного тижня Верховна Рада України має розглядати законопроект №4738-д про моніторинг публічних закупівель. Мінекономрозвитку підтримує його і закликає Верховну Раду його ухвалити», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що етап запровадження електронної системи ProZorro завершився успішно. Тепер кожен може відслідковувати перебіг будь-якого тендеру від оголошення закупівлі державним замовником до його виконання. Щоб система закупівель ефективно запобігала порушенням, потрібно зробити ефективнішими нагляд та контроль на державному рівні. Наразі Антимонопольний комітет України повністю виконує свої обов’язки щодо перевірки закупівель: всі запити і скарги від бізнесу розглядаються неупереджено та в установлені Законом “Про публічні закупівлі” терміни. Порушеннями великих замовників, де йдеться про значні бюджети, почало займатись Національне антикорупційне бюро України.

Однак ці органи займаються порушеннями вже де-факто. Багато зловживань можна було б попередити, якби працював регулярний моніторинг закупівель. Відповідно до закону “Про публічні закупівлі” займатися ним повинна Державна аудиторська служба України, однак, на жаль, наразі вона не має відповідних повноважень. Щоб вчасно попереджувати порушення закупівель, необхідно розв’язати руки ДАСУ і надати їй відповідні повноваження. Про це йдеться  в законопроекті №4738-д.

«Відповідно до законопроекту ДАСУ зможе проводити моніторинг державних закупівель як протягом проведення процедури закупівлі, так і на етапі укладення та виконання договору. При цьому сам процес закупівлі не буде зупинений. Рішення про моніторинг тієї чи іншої закупівлі буде прийматись за наявності однієї або декількох таких підстав: дані автоматичної системи ризик індикаторів: червоні прапорці будуть автоматично перетворюватися у формальну перевірку замовника; інформація від органів держаної влади або місцевого самоврядування; повідомлення в ЗМІ про ознаки порушень: журналістські розслідування будуть не тільки робити корумпованого замовника знаменитим, але й призведуть до реальних перевірок та штрафів; самостійне виявлення порушень фахівцями ДАСУ», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Смарт-спеціалізація промисловості: МЕРТ запускає пілотний проект у трьох регіонах

Рішення про початок моніторингу буде публікуватися в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття. Строк проведення моніторингу не буде перевищувати 15 робочих днів. При цьому, протягом моніторингу фахівці ДАСУ можуть спілкуватися з замовником через ProZorro і просити надати пояснення стосовно предмету дослідження. Замовник матиме три робочі дні на відповідь. Він також зможе з власної ініціативи надавати пояснення, навіть без запиту від ДАСУ. Звісно весь цей діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендеру. У системі буде оприлюднюватись і висновок моніторингу протягом трьох робочих днів з дня його складання. У висновку обов’язково буде міститись опис порушення та зобов’язання щодо усунення цього порушення. У замовника є три робочих дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутись до ДАСУ за додатковими роз’ясненнями. Також у замовника є п’ять робочих днів з дня оприлюднення висновку завантажити в систему інформацію про усунення порушення або аргументовану незгоду з результатами моніторингу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ