Місцеві та регіональні радіо перевиконують мовну квоту – Костинський

Моніторинги Національної ради з питань телебачення і радіомовлення доводять, що в ефірі місцевих і регіональних радіостанцій домінує українська мова. Про це повідомив у Facebook член Нацради Сергій Костинський.

“Тенденція 2017 року така: місцеві та регіональні радіомовники перевиконують квоту ведення передач державною мовою в середньому на 38%. Якщо квота вимагає мінімум 50%, то в реальності середній показник по країні становить 88%”, – зазначив Костинський.

При цьому він назвав ТОП-5 регіонів за обсягом ведення передач українською. Відкрили цей рейтинг Волинська, Рівненська, Чернівецька області з показником у 100%. На другому місці опинилась Кіровоградщина (99%), на третьому – Львівщина (98%), четверте місце розділили між собою Чернігівська та Івано-Франківська області (95%), а п’яте посіла Тернопільщина (94%).

“Луганська і Запорізька області є абсолютними лідерами серед областей сходу та півдня (8 місце) з показником 89%. Взагалі, середній показник української в ефірі радіостанцій сходу та півдня є надзвичайно високим. Це вказує на міфологічність тези про те, що в цих регіонах місцеві жителі  не знають і не розуміють державної мови”, – уточнив Костинський.

Як повідомляв Укрінформ, частка україномовних пісень в ефірі регіональних і місцевих радіостанцій на сьогодні в середньому становить 45%. У Нацраді очікують, що наступного року цей показник збільшиться ще на 5%. За прогнозами, зростання показників може відбутися, передусім, за рахунок місцевих і регіональних радіостанцій, які мовлять на півдні, сході та в центральній частині України.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ