Мовне питання: Віце-прем’єр назвала єдину не готову до діалогу країну

У підході до питання нацменшин та мовного питання Угорщина – одна зі всіх країн, що висловлюють свої заперечення, займає позицію серйозного супротиву і неготовності до діалогу.

Крім того, у риториці Будапешта з цього питання відчувається певна синхронізація аргументації з Москвою, розповіла в інтерв’ю Укрінформу віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Ми продовжуємо наполягати на тому, що існують можливості конструктивного вирішення питання. Про це свідчить і те, що нам вдалося підписати меморандум взаєморозуміння стосовно реалізації цього закону з Польщею і Болгарією. Ми на позитивному шляху вирішення з Румунією. І, на жаль, Угорщина – єдина країна, де ми бачимо такий серйозний супротив і неготовність до діалогу”, – сказала  Климпуш-Цинцадзе.

Щодо російського впливу на позицію Будапешта, віце-прем’єр бачить певну синхронізацію аргументації.

“Що стосується Росії. Ми можемо говорити про те, що бачимо певне віддзеркалення російської риторики щодо цього закону в угорській аргументації. Мені б не хотілося вірити, що саме в цьому міститься слід Росії. Але якась певна синхронізація аргументації відбувається”, – наголосила вона.

Климпуш-Цинцадзе висловила надію, що, окрім позиції України, конструктивна розмова всередині Європейського Союзу допоможе спрямувати вирішення питання щодо прав національних меншин в русло конструктиву з боку Угорщини, на противагу тому, як це відбувається зараз.

“Так, ми бачимо ці дії: коли якраз Угорщиною було заблоковано рішення щодо проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. А також намагання Угорщини на кожну зустріч, кожний захід, який відбувається між Україною і ЄС чи навіть у ширшому контексті, обов’язково внести додатково в порядок денний питання закону “Про освіту”, – сказала чиновниця.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ