МОЗ перевірило питну воду, повітря та рівень радіації у Балаклії

Дослідження питної води у м. Балаклії Харківській області, де 23 березня спалахнули склади військового арсеналу, показало, що вода відповідає нормативним вимогам.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіли у Харківському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

“Проба питної води з внутрішніх мереж водопостачання загальноосвітньої школи № 6, проби грунту з території школи №6 та дитячого навчального закладу (ясла-садок) № 2 у Балаклії відповідають нормативним вимогам” – зазначили в лабораторному центрі.

Як там підкреслили, концентрації хімічних речовин в атмосферному повітрі та грунті на території житлової забудови в районі школи № 6 не перевищували гранично допустимих концентрацій (ГДК).

“Щодо показників фону в районі виникнення НС – розташування військової частини – то є перевищення ангідриду сірчистого в 1,5 рази та вуглецю оксиду в 1,3 рази. Концентрації діоксиду азоту та сажі не перевищували ГДК”, – додали у відомстві.

Рівні радіаційного фону, стало відомо, як на території Балаклії, так і в районі військової частини, не перевищують рівнів природного радіаційного фону, характерного для Харківської області (0,3 мкЗв/годину).

Як повідомляв Укрінформ, уночі 23 березня у Балаклії внаслідок загоряння відбулася детонація боєприпасів на складах військового арсеналу. З Балаклії та дев’яти прилеглих сіл евакуювали близько 36 тисяч людей. Внаслідок вибухів загинула одна людина, близько п’яти поранені.

24 березня військові заявили, що пожежа на арсеналі ліквідована.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ