На Львівщині презентували виставку художніх робіт «За що ми воюємо»

Сьогодні, 19 грудня, у Львівському палаці мистецтв презентували виставку робіт художниці Анастасії Рак «За що ми воюємо». Це півсотні творів, в яких матеріалізувались українські архетипи часів активного самоусвідомлення нації 1920-30 років, – повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Участь у відкритті виставки взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Після перегляду картин Анастасії Рак хай хтось тепер нам розкаже, що є різні України, що є Схід і Захід і вони різняться між собою. Так сталося, що ми сьогодні дуже часто розмовляємо різними мовами, але ви вдивіться в ці образи, кольори та ті речі, які зображені на картинах. Це – наша Україна, це Волинь, Галичина, Надніпрянщина, Луганщина. І я би дуже хотів, щоб кожного разу переглядаючи ці картини, ви розуміли, яка в них насправді сила, енергетика. Це те, що є нашим коренем і нашою державою », – зазначив Олег Синютка.

Художні роботи «За що ми воюємо» – це картини із колекції Моргана Вільямса та Володимира Рака. Сам організатор акції стверджує, що представлені картини здатні «викувати» дух.

«Якщо ви зумієте відкрити душу перед цими картинами та запустити цей образ в себе, вони здатні викувати ваш дух. Це не просто картини, це заповіт наших предків для нас, в якому закладена ядерна картина любові. В 20-30 роки авторка відчула, що існує сильна загроза і колективна душа кинулась писати заповіт для нас. Провідна ідея – це енергія любові. Сьогодні ми перемагаємо на Сході бо ми дужчі і знаємо за що воюємо», – наголосив Володимир Рак.

У своїх роботах майстриня зуміла оживити та пропустити через власний досвід традицію малювання самобутньо-мистецької народної картини. В центрі уваги мисткині – краєвиди, українські хатини, церкви, дівчата та парубки в національному одязі, сцени з повсякденного побуту, натюрморти з квітів та фруктів та багато іншого.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:27, середа, 26 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:08, середа, 26 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:34, середа, 26 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0