Набула чинності Угода про вільну торгівлю з Канадою

Набула чинності Угода про вільну торгівлю з Канадою

1 серпня, набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою відкриє безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринків товарів. Водночас, з огляду на різний ступінь економічного та соціального розвитку, сторони застосовуватимуть принцип асиметричності зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з Канадою до нових умов. Відтак Україна використовуватиме перехідні періоди до повної лібералізації імпортних мит.

«Канадський ринок привабливий для українських експортерів, адже Канада імпортує на більше як 400 млрддоларів США щорічно. Скасування імпортних мит Канадою дозволить українським виробникам харчової, легкої, хімічної, нафтохімічної та машинобудівної промисловості отримати максимальні переваги на канадських ринках», – коментує можливості Угоди Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Згідно з прогнозними розрахунками впровадження в дію Угоди призведе до незначних втрат доходів державного бюджету, зокрема від скасування ввізних мит приблизно на 1,2 млн доларів США у перший рік дії Угоди. Водночас у середньостроковій перспективі недонадходження можуть бути компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій обсягом близько 36 млн доларів США протягом трьох років.

«Угода про вільну торгівлю з Канадою, яка вступила в силу сьогодні, відкриває нові можливості для українського бізнесу. Преференції в рамках Угоди діятимуть для товарів, що повністю походять з України, а також товарів, отриманих з використанням сировини і матеріалів, походженням з третіх країн, відповідно до вимог Угоди. Працюймо разом, щоб можливості, які надаються Угодою, перетворились на нові контракти, поставки та валютні надходження в Україну», – зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України, головний переговорник Угоди про вільну торгівлю з Канадою.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ