Націоналісти, євроскептики й позафракційні: хто в ЄП був проти безвізу Україні

Націоналісти, євроскептики й позафракційні: хто в ЄП був проти безвізу Україні

Найбільше голосів проти надання Україні безвізового режиму у Європарламенті віддали дві політичні групи крайньої націоналістичної ідеології, а також позафракційні.

Серед країн-членів ЄС проти безвізового режиму для українців виступили переважно парламентарії із Франції, Великої Британії, Італії, Австрії та Греції. Про це йдеться у результатах поіменного та пофракційного голосування у Європарламенті 6 квітня законодавчої резолюції щодо скасування для українських громадян візових вимог для подорожей до країн ЄС та Шенгенської зони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Як повідомлялося, за результатами голосування 521 депутат проголосував «за», що становить 82% від кількості депутатів, які взяли участь у розгляді цього питання (632 із 751 члена ЄП). 75 депутатів віддали свої голоси проти, що склало 12%. Ще 36 парламентаріїв утрималися (6%).

Серед тих, хто голосував проти, найбільше було представників політичної групи “Європа націй і свобод” (ENF) – 30 депутатів. Лише один депутат із цієї групи крайнього націоналістичного спрямування, представник Польщі, проголосував «за».

Також крайня права і євроскептична фракція “Європа свободи і прямої демократії” (EFDD) віддала 29 голосів проти. Натомість три депутати цієї групи висловилися на підтримку безвізу для України. Це представники Польщі, Франції та Литви.

Від фракції Європейських консерваторів та реформістів три депутати, що представляють Нідерланди та Грецію, також були проти.

Серед найчисленнішої політичної групи Європейської народної партії проти скасування віз українцям висловилася лише один депутат. Це політик Мішель Альо-Марі, яка була міністром внутрішніх справ та юстиції Франції за часів президента Франсуа Саркозі.

Також слід відзначити, що переважна більшість французьких депутатів у фракції «народників» утрималися при голосуванні.

Лише три депутати від Європейських об’єднаних лівих (GUE-NGL) були проти надання Україні безвізу. Незважаючи на крайню ліву і євроскептичну ідеологію, переважна більшість представників цієї групи проголосували «за», підтримавши Україну.

Ще дев’ять голосів «проти» віддали позафракційні європарламентарії.

При цьому жодного негативного голосу для України не було віддано фракціями Альянсу лібералів та демократів за Європу (ALDE), «Зелених» (Greens/EFA) та Прогресивного альянсу соціалістів і демократів (S&D). Але багато депутатів із цих груп не взяли участі у голосуванні.

Серед 75 депутатів, які проголосували проти, переважно були представники Франції, Великої Британії, Італії, Греції та Австрії.

Таким чином, безвізовий режим для України був підтриманий коаліцією у складі шести фракцій із восьми, які діють у Європарламенті, включаючи крайніх лівих (комуністів).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0