Націоналізація банків: уряд схвалив механізм відбору наглядових рад

Кабінет міністрів ухвалив постанову, що впорядковує створення та функціонування наглядових рад банків у разі їх капіталізації державою або у разі виведення з ринку неплатоспроможного банку за участю держави. Таке рішення ухвалено на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вимоги щодо початку проведення конкурсного відбору на посади незалежних членів наглядової ради починаються застосовуватись до банку, що капіталізується чи виводиться з ринку державою, через два роки після набуття державою права власності на акції банку (раніше був один рік).

Також під час проведення конкурсного відбору комісія зможе переглядати рішення про допуск претендентів до конкурсу, якщо з’ясується, що кандидат надав недостовірну інформацію.

Крім того, постанова передбачає, що перелік документів, які мають подати претенденти, може бути доповнено конкурсною пропозицією щодо стратегії розвитку чи бізнес-плану банку.

Ухвалена сьогодні постанова також оновлює певні норми щодо державних підприємств загалом. Вона змінює строк конкурсного відбору з 30 календарних до 30 робочих днів і надає комісії можливість продовжити цей строк на 15 робочих днів. З метою підтвердження інформації щодо відповідності кандидатів вимогам незалежності конкурсна комісія отримує право робити запити до підприємств, установ, організацій усіх форм власності.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ