Нацрада перевірить “Інтер” через передачу про 12-річну породіллю

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» через трансляцію передачі «Стосується кожного», яка може завдати шкоди фізичному, психічному та моральному здоров’ю дітей.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила 19 жовтня під час засідання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«До Національної ради надійшли звернення від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і громадської організації «Детектор Медіа» щодо трансляції в ефірі ПрАТ «Телеканал «Інтер» передачі «Стосується кожного», яка, на думку заявників, порушує вимоги чинного законодавства України», – зазначив голова Нацради Юрій Артеменко.

За його словами, результати моніторингу засвідчили, що трансляція передачі «Стосується кожного» відбувалась 9 жовтня та 13 жовтня о 18:05, тобто у час, доступний для перегляду неповнолітньою аудиторією.

Це має ознаки порушення вимог закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, згідно зі статтею 6 цього закону, не допускається використання телерадіоорганізацій для: трансляції програм або їх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків. Відтак, згідно зі статтею 28, ліцензіат не має права розповсюджувати програми і передачі, здатні впливати на нормальний фізичний, розумовий або моральний розвиток дітей та юнацтва, і програми, що містять вбивства, насилля і сцени, звернені до сексуальних інстинктів.

Стаття 62 закону передбачає, що телерадіоорганізації можуть анонсувати та транслювати в ефірі такі передачі лише з 23:00 до 6:00, а також на каналах із обмеженим доступом.

Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка щодо порушення прав дитини телеканалом “Інтер”. У своєму зверненні омбудсмен зокрема привертає увагу до сюжетів програми “Стосується кожного”, в яких йшла мова про 12-річну дівчинку, котра завагітніла і народила дитину.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ