Нардепи відправили на друге “коло” законопроект про комунальні тарифи

Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект 1581-д “Про житлово-комунальні послуги”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за таке рішення проголосували 232 депутати.

Предметом регулювання цього законопроекту є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають в процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Як було зазначено у порівняльній таблиці законопроекту до другого читання, споживач комунальних послуг має право, зокрема, на зменшення у встановленому законодавством порядку  розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їх якості.

Крім того, споживач також має право на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.

Споживач також може у встановленому законодавством порядку відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Законопроект передбачає, що ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Законопроектом також встановлено, що вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно  за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.

В законопроекті міститься норма про те, що “споживачі сплачують відповідним виконавцям комунальних послуг плату за клієнтське обслуговування”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час обговорення депутатам роздали іншу порівняльну таблицю до законопроекту, зі змінами. Депутат від “Батьківщини” Іван Крулько звернувся у зв’язку з цим до голови парламенту про неприпустимість таких змін.

У свою чергу, віце-прем’єр Генадій Зубко запропонував компромісний варіант – повторне друге читання.

Один з авторів законопроекту Олена Бабак від “Самопомочі” наголосила, що після ухвалення законопроекту має скласти депутатські повноваження. “Так, я піду з парламенту”, – сказала вона.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:37, вівторок, 30 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
Слухайте в ефірі Львівського радіо 31 травня

У радіопрограма “Зустріч на князя Романа” з Євою Якубовською говоритимемо про гастролі Черкаського державного театру, а також про боротьбу театру за право на роботу у власному приміщенні. Вмикайте ефір о 14:30 у середу, 31 травня,  у гостях директор театру.   Що об”єднує музей Франка та бібіліотечну систему для дітей  у Львові? А те, що львівські бібліотеки […]

13:30, вівторок, 30 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Сьогодні міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу до ЗСУ. Про це під час брифінгу заявив начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Артур Артеменко, повідомляє кореспондент Укрінформу.   “Сьогодні міністр оборони підписав наказ про проходження військової служби особами до 43 років, які пройшли повний курс військової […]

13:28, вівторок, 30 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

З початку 2017 року контракти на службу у Збройних силах України уклали понад 14 тисяч бажаючих. Про це під час брифінгу заявив начальник Головного управління персоналом ЗСУ генерал – лейтенант Артур Артеменко, повідомляє кореспондент Укрінформу.    “З початку року в ЗСУ укладено близько 14 тисяч контрактів, понад 1 тисячу контрактів уклали офіцери”, – заявив Артеменко. […]

13:26, вівторок, 30 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Київська місцева прокуратура №4 направила до суду обвинувальний акт стосовно українського пранкера Віталія Седюка, який був затриманий правоохоронцями 13 травня після скандальної витівки під час проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення 2017». Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.   “Обвинувальний акт стосовно вказаної особи за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України […]