НБУ спростив для бізнесу інвестування за кордон

НБУ спростив для бізнесу інвестування за кордон

У Національному банку України продовжують лібералізацію умов інвестування за кордон. Так, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до $2 млн на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік.

Крім того, регулятор встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон, повідомляє прес-служба НБУ.

“Чергове послаблення антикризових обмежень стосується порядку здійснення юридичними особами інвестицій за кордон. По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив $50 тис. за один календарний місяць”, – йдеться в повідомленні.

Національний банк також встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон. Якщо розмір інвестиції є меншим $50 тис., то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо).

Водночас, для інвестицій у сумі понад $50 тис. запроваджується розгорнутий перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо.

На думку НБУ, такі кроки дозволять покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності, і, разом з тим, не сприятимуть проведенню економічно необгрунтованих операцій з виводення коштів за межі України.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління № 51 від 8 червня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” та набирають чинності з 12 червня 2017 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ