НБУ спростив повернення іноземних інвестицій

НБУ спростив повернення іноземних інвестицій

Національний банк України спрощує порядок повернення іноземних інвестицій. Відтепер вимога надавати довідку іноземними інвесторами, які мають намір повернути інвестиційний вклад до уповноваженого банку, скасовується.

Відповідні зміни передбачені у постанові НБУ від 24 травня 2016 року №331 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, повідомляє регулятор.

У Нацбанку пояснюють, що раніше іноземні інвестори, які мають намір повернути інвестиційний вклад, мали подавати до уповноваженого банку виписку (довідку) уповноваженого банку про фактичне надходження іноземної валюти в Україну або документи, що підтверджують формування інвестиційного вкладу за рахунок реінвестицій. Відтепер ця вимога скасовується.

“Спрощення порядку повернення іноземних інвестицій має водночас підвищити привабливість інвестування в українську економіку” – зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Національний банк спрощує також порядок видачі дозвільних документів на здійснення операцій з іноземною валютою.

По-перше, відтепер клієнти уповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, зможуть не подавати документи, які знаходяться у публічному доступі. А саме – виписку з ЄДРПОУ та копію сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України.

По-друге, клієнти уповноважених банків зможуть не надавати переклад SWIFT повідомлень та документів, текст яких викладено водночас і іноземною, і українською (або російською) мовами.

По-третє, відповідно до пропозицій ЄБРР, Національний банк спростив валютні операції за кредитними договорами укладеними резидентами з міжнародними фінансовими організаціями. Відтепер до валютних операцій за такими договорами уповноважені банки не будуть застосовувати додаткові заходи для виявлення ознак фінансових операцій, які можуть призвести до здійснення уповноваженим банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ