“Не рвіть первоцвіти, збережіть красу для нащадків”, – екологи

В урочищі “Чорний ліс” на території Великомостівського лісництва ДП “Жовківське лісове господарство” цвіте червонокнижний шафран. Саме привабливість рослини зумовлює її нищівний збір на букети, викопування бульбоцибулин, що призводить до зникнення виду. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

На території ДП «Жовківське лісове господарство» мають намір створити новий ботанічний заказник загальнодержавного значення «Малополіський шафран».

“На сьогодні маємо підготовлене клопотання і підтримку від міністерства для створення заказника міжнародного значення. Це дозволить зберегти унікальну квітку Шафран. Окрім того планується що сюди приїжджатимуть туристи та зможуть насолоджуватись цією красою”, – зазначив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк.

Територія в урочищі “Чорний ліс”, на якій росте шафран, є унікальною з огляду на те, що тут є найпівнічніша популяція шафрана Гейфеля в Україні.

“Шафран дуже цікавий науковцям через свою унікальність, дев’ять з 70 видів росте в Україні. Дослідження урочища “Чорний ліс” триває давно. Шафран на цих місцях зростає у зовсім не притаманних для нього умовах. Тут йому вдається зростати у високій вологості. Відтак, можемо стверджувати про унікальний природний феномен”, – розповіла професор кафедри ботаніки Львівського лісотехнічного університету Мирослава Сорока.

Окрім того, вологі підтипи широколистяних лісів не відповідають екологічним вимогам шафрану, саме тому у цьому місці утворився своєрідний ботанічний феномен високої наукової та естетичної цінності.

Зазначимо, шафран Гейфеля охороняють у національних парках “Сколівські Бескиди”, Карпатському, Вижницькому, “Синевир”, “Подільські Товтри”, заповідниках “Медобори” і Карпатському біосферному.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ