Обмін завершився. Українська сторона забрала 74 заручників

Обмін завершився. Українська сторона забрала 74 заручників

Українська сторона отримала 74 заручників, які перебували в полоні на окупованій частині Донбасу. Про це повідомила у Facebook представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

“Добрі новини, про які вже можна говорити. Процес обміну завершився. Українська сторона отримала 74 заручників, які знаходились в полоні на окупованій частині Донбасу. Вони повертаються додому!” – зазначила вона.

Визволення заручників стало результатом обміну за формулою “306 на 74″, під час якого Україна передала бойовикам тих осіб, звільнення яких не суперечить законодавству.

Представники України, зокрема, перший заступник Голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, омбудсмен Валерія Лутковська, співробітники Генеральної прокуратури, СБУ та Міноборони, а також експерти мінської гуманітарної підгрупи увечері 26 грудня відбули на Донбас для супроводу процесу обміну.

Президент України Петро Порошенко 26 грудня зустрівся з родичами українських заручників. Він пообіцяв, що кожному зі звільнених українців буде надано належну медичну допомогу, й звернувся до уряду щодо надання звільненим українцям та їхнім родинам матеріальної допомоги.

Голова Служби безпеки Василь Грицак повідомив, що СБУ забезпечить проїзд, проживання та розміщення родичів звільнених українських заручників на період очікування на їх повернення.

Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО, ветеран АТО Вадим Свириденко запевнив родичів, що команда психологів готова зустріти звільнених і зробить усе для їх психологічної адаптації.

Як повідомляв Укрінформ, 25 грудня Геращенко підтвердила, що обмін заручниками відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74». 

Загалом кількість українців, незаконно затриманих бойовиками, наразі становить 170 осіб. При цьому, за даними Геращенко, бойовики ОРДЛО підтверджують наявність тільки 97 осіб.

Координатор волонтерської групи з обміну полоненими «Патріот» Олег Котенко заявляв, що українська сторона не знає, кого саме з українських заручників звільнять бойовики під час обміну полоненими 27 грудня.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ