ОБСЄ заявляє про загибель 220 журналістів за 10 років

За 20 років лише в регіоні, на який поширюються повноваження ОБСЄ і який є зовсім не найнебезпечнішим у світі, загинули близько 220 журналістів. Про це 2 листопада, в Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З 1997 року в регіоні ОБСЄ загинуло близько 220 журналістів. Тільки у 2017 році загинуло не менше 4 репортерів», – сказав Дезір.

Він підкреслив, що напади на журналістів відбуваються щодня в усьому регіоні ОБСЄ і 90% відсотків виконавців і організаторів цих нападів не притягають до відповідальності. У цьому контексті він згадав про Дафну Каруане Галіцію, яка була вбита на Мальті всього два тижні тому, і про Павла Шеремета, який загинув минулого року в Україні.

«Імена цих відважних журналістів є постійними і хворобливими нагадуваннями про те, що нам необхідно наполегливо домагатися справедливості. Кожна смерть – це шрам на наших демократичних цінностях і пряма загроза безпеки усіх журналістів», – йдеться в заяві представника.

За його словами, моральним зобов’язанням перед ними і їх близькими є зробити усе можливе, щоб пролити світло на злочини і належним чином покарати усіх винних.

«Безкарність – це ліцензія на насильство», – підкреслив Дезір.

Він переконаний, що захист безпеки працівників ЗМІ рівнозначний захисту свободи усіх громадян, захисту демократії.

За даними ЮНЕСКО, з 2006 року у всьому світі загинули 930 журналістів, у тому числі в період з 2012 по 2016 роки – 530. За відомостями правозахисної організації «Репортери без кордонів», лише за десять місяців цього року було вбито 47 співробітників ЗМІ.

ОБСЄ – Організація з безпеки та співпраці в Європі, найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки. Вона об’єднує 57 країн, розташованих в Північній Америці, Європі та Центральній Азії.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0