ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: парк імені Івана Франка

ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: парк імені Івана Франка

Затишний парк, як його ще в народі називають – парк Костюшка, розташований у центральній частині міста Лева, перед головним корпусом Львівського національного університету ім. Івана Франка. Парк Франка вважається найстарішим міським парком в Україні. Виник він на території колишніх міських ланів, які стали власністю багатої міщанської родини Шольц-Вольфовичів.

qnFW225-PZQ

XLwwWsN5yfQ

 

Наприкінці XVI століття Ян Шольц-Вольфович заклав невеликий сад, який пізніше перейшов в руки його зятя – Антоніо Масарі, власника кам’яниці № 14 на площі Ринок. Венеціанець Масарі, в свою чергу, перепланував сад на італійський манер, розбивши його на тераси, і подарував його місту – львів`янам. У той час парк часто використовували для різноманітних забав та фестивалів.

khVZ4xQ3Tak

 

Згодом, парк перейшов у власність міської влади. Саме з її розпорядження у парку було встановлено кілька скульптур.  Зокрема, відома альтанка-ротонда була споруджена ще у 1835 році. У 50-их роках минулого століття в альтанці виступали духові оркестри та звичайні музиканти. Львів’яни приходили туди, аби послухати музику, потанцювати та просто відпочити.

 

c8jCVgeVMiE

 

T9A8nnpDbcQ

Парк Івана Франка – це, перш за все, місце культурного відпочинку. У будні парк переповнений студентами. Саме тому львів`яни часто називають цей парк – студентським. А свою «народну» назву парк отримав ще у міжвоєнний період, на честь польського повстанця Тадеуша Костюшка.

4nvoGM9mBp0

Iw4dOonqfFw
Щодо рослин, то у парку переважають здебільшого клен, дуб, липа, граб, осокір. Серед екзотичних взірців флори можна знайти такі як: магнолія, бундук канадський, платан кленолистий, тис ягідний, японська айва, оцтове дерево, катальпа та інші.

-vsbUEZ5I3o

_joGoYxt5Lc
Цікаво те, що багато відомих митців згадують саме цей парк як улюблене місце відпочинку.  Чарівність та спокій парку заспокоює, надає сили, та надихає на нові творчі звершення і нині.

 

Юлія БОРУХ. Фото автора


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ