Пенсії зростатимуть щороку: Рева пояснив механізм

Пенсіонерам не треба буде звертатися до Пенсійного фонду з приводу перерахунку пенсій з 1 жовтня – це робитиметься автоматично. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева на селекторній нараді з питань запровадження пенсійної реформи під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мінімальний розмір пенсії з 1 жовтня зросте до 1452 гривень. Всі перерахунки пенсій будуть проведені без особистих звернень пенсіонерів”, – сказав Рева.

Він також повідомив, що пенсійною реформою запроваджується постійна щорічна індексація перерахунку пенсій.

Рева поінформував, що у 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески і який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік, та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якого сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення.

А з 2021 року щорічна опосередкована індексація пенсій відбуватиметься шляхом збільшення перерахунку середньої заробітної плати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої заробітної плати за три попередні роки, та на 50% зростання індексу зростання споживчих цін за попередній рік.

“Тобто мова йде про те, що два роки – 2019 і 2020-й – ми будемо брати 50% зростання заробітної плати за попередній рік, а з 2021-го – за три попередні роки. Це забезпечить щорічний перерахунок пенсій для людей, які раніше вийшли на пенсію, і не буде залежати від рішень політиків про підвищення”, – наголосив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 3 жовтня ухвалила у другому читанні законопроект щодо пенсійної реформи. Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ