Порошенко: Бабин Яр – це спільна трагедія єврейського і українського народів

Президент Петро Порошенко назвав трагедію в Бабиному Яру спільною для українського і єврейського народів та найглибшою раною Голокосту. Про це він написав у Facebook.

“Бабин Яр – одна з найглибших ран, яких завдав Голокост. Це наша спільна трагедія, – перш за все, єврейського і українського народів. Вічна пам’ять невинно убієнним”, – зазначив глава держави.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман також назвав події в Бабиному Яру “однією з найстрашніших трагедій людства” і наголосив на важливості зберегти пам’ять про невинних її жертв.

“Наш обов’язок зберегти пам’ять про Бабин Яр та передати її наступним поколінням. Тільки пам’ять захищає від повторення помилок минулого”, – підкреслив глава уряду.

Як відомо, 29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ