Порошенко: Ми не могли не посилити роль української мови у школі

Президент України Петро Порошенко переконаний у необхідності посилювати роль української мови в освіті, залишаючи при цьому вільний простір для розвитку мов, якими говорять громадяни України. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з працівниками освіти у Києві у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звичайно, ми не могли не посилити роль української мови в освіті. Про що тут дискутувати? Людина, яка закінчує українську школу, має вміти говорити українською мовою”, – заявив Президент, нагадавши про вже ухвалені закони про мовні квоти на радіо та телебаченні, а також очікуваний закон про захист української мови у сфері послуг.

Глава держави закликав вчителів підвищувати престиж мови не лише на уроках, але й у спілкуванні з дітьми на перервах і у виховному процесі: “Щоб діти бачили, що українська для вас це не суха норма закону, а живий засіб повсякденного спілкування”.

Водночас Порошенко вказав на те, що підписуючи один за одним закони, які підтримують українську мову, він пильно стежить і стежитиме “за тим, щоби залишався широкий простір для вільного використання інших мов, якими говорять громадяни України”. “Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов’язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами”, – підкреслив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ