Порошенко назвав умову купівлі російського газу

Україна стала по-справжньому енергетично незалежною країною і може дозволити собі вирішувати, у кого купувати газ. При цьому наша держава може купувати й російський газ, якщо він буде дешевий, чесний та некорупційний. Про це Президент Петро Порошенко сказав у четвер під час робочої поїздки на Одещину, інформує прес-служба глави держави.

«Вони (Газпром) стукають – може візьмете наш газ? Та ні – у нас все гаразд. Якщо він буде дешевий, якщо він буде чесний, некорупційний – будь ласка», – сказав Президент та зазначив, що це є важливим, в тому числі і для зниження тарифів для людей.

Він наголосив на важливості для України рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким задоволені вимоги НАК «Нафтогаз України» у справі проти російського Газпрому. Порошенко підкреслив, що відповідно до цього рішення, ціна на газ знижується більш ніж на 130 доларів за 1 тис. кубометрів, порівняно з «абсолютно злочинним контрактом, який був підписаний у 2009 році».

«Уявіть собі, в чиї кишені йшли ці 130 доларів. І 45 млрд коштів за умовою «бери або плати», яка була в цьому контракті», – сказав Президент.

Він додав: «Чому ми в суд пішли тільки зараз? А до цього усі сварили цей контракт, а до суду ніхто не йшов. Бо на голці були. І лише зараз, ми рішучими діями виграли це, забезпечивши нашу енергетичну незалежність, забезпечивши справедливу ціну назавжди. Це важлива перемога».

«Двадцять років Україна була на голці корупції і залежності від Російської Федерації (у постачанні газу – ред.)», – сказав Порошенко.

Глава держави нагадав про передноворічні перемовини, які щороку відбувалися у попередні періоди. «Весь час були переговори щодо постачання газу Україні. Весь час звинувачували Україну – то ми газ крадемо, то ми транзит не можемо забезпечити. Що відбулося за останні два роки – ми енергетично незалежні», – підкреслив глава держави.

Він повідомив, що в Україна стала по-справжньому енергетично незалежною країною і може дозволити собі вирішувати, у кого купувати газ.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ