Порошенко хоче відправити частину “грошей Януковича” на реформу сільської медицини

Програма реформ сільської медицини, покликана виправити жахливий стан справ у цій сфері, вже розроблена. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час наради у Києві з питань розвитку сільської медицини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рівень медичних послуг (на селі – ред.) є абсолютно таким, що не задовольняє ні мене як Президента, ні владу. За моїм дорученням була розроблена програма реформ сільської медицини”, – сказав глава держави.

Він назвав “жахливим” стан справ у цій сфері. “Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечено транспортом, не вистачає обладнання, ліків. У значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає персоналу”, – констатував Президент.

Водночас він наголосив, що у сільській місцевості проживає третина населення країни.

“Україна є однією з найбільших країн Європи за територією, але країною з найбільшою частиною населення, яке проживає на селі. Третина українського народу живе в сільській місцевості. Порівняйте: якщо ви візьмете США, Нідерланди або будь-які інші європейські держави – від 2 до 8% проживає на селі у європейських державах. У нас це – 33%”.

За словами Президента, розроблена програма реформ сільської медицини “дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою”.

Він додав, що на цю програму слід виділити частину конфіскованих Генпрокуратурою активів колишнього керівництва країни. “Частину коштів спрямувати саме на цю програму як у вигляді разових інвестицій, так і у вигляді субвенцій”, – наголосив Президент.

«Моїм рішенням питання медичної реформи було винесено на засідання Національної ради реформ. Фракція в парламенті очолила процес доопрацювання, разом з представниками уряду, комітету ВР, громадськими організаціями внесла суттєві доопрацювання. Нацрада реформ схвалила проект. Я хотів би звернутися з проханням до наших народних депутатів, не обов’язково з коаліції, для того, щоб ми доклали максимум зусиль, не затягувати прийняття медичної реформи. Не подобається комусь, хтось критикує, будь ласка, будемо робити максимум, щоб це врахувати», – сказав Президент.

Порошенко зазначив, що через існуючу неефективну радянську систему охорони здоров’я значна частина українців позбавлена доступу до медичних послуг. Зокрема це стосується сільських територій, в яких проживає майже третина населення України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ