Президент підписав закон про Конституційний суд

Президент підписав закон про Конституційний суд

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про Конституційний суд”. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Президент відзначив дві принципові новації закону. “Абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів в судді до Конституційного суду”, – підкреслив він. Він зазначив, що кожен матиме можливість ознайомитись з тим чи іншим кандидатом.

Інша новація полягає у можливості будь-якої юридичної (за виключенням представників держави або місцевого самоврядування) чи фізичної особи подати скаргу до Конституційного суду.

Порошенко зауважив, що ніколи в історії України не забезпечувалось це право звичайному українцю. “Якщо людина, пройшовши розгляд своєї справи в звичайних судах, вважає, що закон, який був застосований при ухваленні рішення щодо неї, є неконституційним, то вона не має більше шукати народних депутатів чи Президента. Вона отримає нарешті право безпосередньо звернутися до Конституційного суду з конституційною скаргою. І суд має розглянути і винести відповідне рішення”, – підкреслив він.

Президент також наголосив, що новий закон “суттєво підвищує рівень захисту конституційних прав і свобод громадян”.

Порошенко подякував депутатам за підтримку президентських пропозицій, врахованих у відповідному законі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ8:54, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
8:52, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:53, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0