Президент вірить, що перший крок до зняття недоторканності Рада зробить цієї сесії

Президент України Петро Порошенко сподівається, що Конституційний суд в короткі строки розгляне законопроект про зняття депутатської недоторканності і Верховна Рада прийме його у першому читанні вже цієї сесії. Про це глава держави заявив у п’ятницю, виступаючи перед прикордонниками 10-го мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби в Бортничах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від імені українського народу я прошу Конституційний суд якнайшвидше розглянути це питання, розблокувати розгляд змін до Конституції, повернути його в парламент і дати можливість ще на цій сесії проголосувати в першому читанні”, – сказав Президент.

За його словами, це можна зробити дуже швидко, оскільки Конституційний суд розглядав аналогічний закон вже раніше, висновок суду був позитивним, а тому зараз є всі шанси, щоб якнайшвидше отримати висновок КСУ щодо законопроекту про скасування депутатської недоторканності найближчим часом.

Президент також висловив сподівання, що вже на наступній сесії Верховна Рада прийме цей закон в цілому.

“Я дуже сподіваюсь, що вже на наступній сесії, весною, Верховна Рада не розгубить сміливості і дасть 300 голосів за остаточне і безповоротне рішення щодо скасування депутатської недоторканності. І я дуже сподіваюся, що й найбільш активні, які так рекламувалися на темі недоторканності, намагаючись отримати з цього винятково політичний піар, не поміняють своєї позиції, коли побачать, що це вже не піар, а реальність життя в Україні, і це вимога українського народу, вимога Президента”, – наголосив керівник держави.

При цьому він висловив вдячність депутатам, які прийняли рішення про направлення цього законопроекту на розгляд Конституційного суду. “Нині слід віддати належне народним депутатам і подякувати їм за це надважливе рішення. Вони зробили надважливий крок до скасування свого головного привілею. Я це дуже ціную”, – сказав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня Верховна Рада включила до порядку денного та направила до Конституційного суду для оцінки законопроекти №7203 Президента України та №6773 групи депутатів щодо обмеження недоторканності народних депутатів.

Президентським законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Разом із тим пропонується зберегти “індемнітет” – народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.

Передбачається, що закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

Депутатським законопроектом пропонується також виключити частини першу, третю статті 80 Конституції, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності і залишити частину 2 цієї статті щодо “індемнітету”.

Разом із тим, на відміну, від президентського законопроекту, проект депутатів передбачає набрання чинності законом з дня, наступного за днем його опублікування.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ