ПриватБанк докапіталізують ще на майже 40 мільярдів – Мінфін

ПриватБанк докапіталізують ще на майже 40 мільярдів – Мінфін

Держава виділить 38,5 млрд грн на додаткову капіталізацію ПриватБанку. Таке рішення було ухвалене сьогодні на позачерговому засіданні Кабміну.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України на своїй сторінці у Facebook.

“38,5 млрд грн виділить держава на додаткову капіталізацію ПАТ КБ “ПриватБанк”. Таке рішення прийнято у п’ятницю, 23 червня, на позачерговому засіданні Кабміну”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Мінфіні, рішення було прийнято урядом на підставі пропозицій Національного банку України, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора – компанії EY.

Зі свого боку, міністр фінансів Олександр Данилюк розповів на брифінгу, що докапіталізація відбудеться в два етапи, повідомляє Еспресо.TV.

“Докапіталізація відбудеться в два етапи. Це відбудеться шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики. На першому етапі передбачається випустити облігації на суму 22,5 млрд. Це досить велика сума коштів, яку держава змушена внести в капітал банку для покриття збитків. За даними аудитора, якість кредитного портфеля виявилася гіршою, ніж очікувалося під час переходу банку у власність держави”, – сказав Данилюк.

Міністр нагадав, що колишні власники банку брали на себе зобов’язання реструктуризувати кредитний портфель до 1 липня для відшкодування збитків, яких зазнала держава.

Як повідомлялося, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду столиці з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком за боргами ПриватБанку.

Після націоналізації ПриватБанку держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.

За даними аудиту, про який повідомив Bloomberg, 99,4% корпоративного кредитного портфеля ПриватБанку на кінець 2016 року складали позики, видані пов’язаним з колишніми акціонерами компаніям.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ