“Приватівський” мільярд: НБУ не зміг зупинити рішення суду на користь Суркісів

Національний банк України не зміг заблокувати у Вищому адміністративному суді (ВАСУ) стягнення 1 млрд грн з ПриватБанку на користь сім’ї Суркісів.

Про це йдеться в ухвалі ВАСУ.

“Відмовити в задоволенні клопотання Національного банку України про зупинення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 травня 2017 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2017 року. Ухвала оскарженню не підлягає”, – зазначається у рішенні суду.

У грудні 2016 року Національний банк визнав “Динамо” пов’язаною з “ПриватБанком” особою. Футбольний клуб звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора ПриватБанку та самого банку. Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов’язаність, а також визнання незаконним наказу тимчасового адміністратора ПриватБанку від 20 грудня 2015 року в частині зупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу. 20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов “Динамо” в частині зазначених вимог.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не має права визначати зв’язаність осіб виключно на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону “Про банки та банківську діяльність” без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій. Крім того, суд вважає, що керівник “Динамо” не відповідає ознакам пов’язаної з банком особи, а роздруківка з сайту телеканалу ТЕТ про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду. 27 червня апеляція НБУ та Фонду гарантування вкладів була відхилена.16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення суддів.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. У межах націоналізації банку його зобов’язання перед пов’язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку. 17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними з ПриватБанком особами сім’ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, які стосувалися рахунків фізосіб. Суркіси, а також пов’язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України.

При цьому на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав ПриватБанк повернути сім’ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис. і 7,8 тис. НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ19:31, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
15:09, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:48, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0