Рада має намір реформувати дипломатичну службу

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект “Про дипломатичну службу”, що передбачає реформування служби, перегляд оплати праці, соцзабезпечення працівників дипломатичної служби. Президентський законопроект № 7322 підтримали 230 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроект визначає особливості оплати праці посадових осіб дипломатичної служби, у тому числі під час перебування посадових осіб дипломатичної служби у розпорядженні Міністерства закордонних справ України. Зокрема, передбачається здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження.

Згідно із законопроектом, дипломати та члени їх сімей матимуть можливість отримувати невідкладну медичну допомогу або медичне страхування, що покриває невідкладну медичну допомогу, під час їхнього перебування у довготерміновому відрядженні.

Окрім того, пропонується закріпити соціальні гарантії щодо зарахування до страхового стажу часу перебування за кордоном іншого з подружжя, який не працював під час перебування за кордоном за місцем довготермінового відрядження працівника дипломатичної служби.

Проектом пропонується створити правові підстави для здобуття дошкільної та загальної середньої освіти дітьми працівників дипломатичної служби у разі перебування за місцем довготермінового відрядження батьків.

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація положень закону, в разі його ухвалення, потребуватиме додаткових витрат із держбюджету в розмірі 62,6 млн гривень. Разом із тим, проектом закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено 50,9 млн гривень на зазначені цілі.

У ході обговорення законопроекту голова робочої групи з розробки даного проекту, народний депутат Борис Тарасюк зазначив, що підготовка законопроекту у співпраці з Міністерством закордонних справ була завершена влітку і «майже півроку він перебував в Адміністрації Президента». Після доопрацювання законопроекту на цьому етапі, за словами Тарасюка, з нього були вилучені положення щодо парламентського контролю, які стосуються консультацій перед призначенням Президентом глав дипломатичних представництв.

Як повідомлялося, 22 грудня буде відзначатись 100-річчя дипломатичної служби України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ