Рада продовжила розгляд проекту медреформи

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій сподівається, що народні депутати розглянуть у середу, 18 жовтня, щонайменше 600 поправок до законопроекту про медичну реформу.

Про це він заявив, оголошуючи продовження розгляду законопроекту №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» щодо реформування сфери охорони здоров’я, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Закликаю всіх до дуже активної і дієвої роботи. Ми маємо сьогодні пройти як мінімум 600 поправок. Я дуже розраховую на розуміння як авторів поправок, так представників профільного комітету під час цієї роботи”, – сказав Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, 17 жовтня депутати почали розгляд у другому читанні медичної реформи і розглянули 249 із 893 внесених поправок.

Законопроектом пропонується розпочати з 1 січня 2018 року зміну моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці. Оплата за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом на вторинній та третинній ланці буде впроваджуватися з 2019 року. До 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації.

Також законопроектом передбачено, що кошти на програму медичних гарантій щорічно визначаються у законі про держбюджет як частка ВВП у розмірі не менше 5%.

Окрім того, проектом передбачено створення Національної служби здоров’я України – центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. При цьому пропонується з 2019 року змінити принцип фінансування усіх спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів. Так, згідно з законопроектом, Національна служба здоров’я буде перераховувати медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни. У тарифі на послугу врахують усі витрати на її надання, у тому числі – оплата праці медичного персоналу.

При цьому у тариф закладається оплата праці медичних працівників не менша за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому буде застосовуватися тариф.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ18:28, вівторок, 23 жовтня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:56, вівторок, 23 жовтня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:22, вівторок, 23 жовтня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0