Раду закликають скасувати закон про всеукраїнський референдум

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Центром політико-правових реформ (ЦППР) закликають Верховну Раду скасувати Закон «Про всеукраїнський референдум» від 6 листопада 2012 року та невідкладно ухвалити нову редакцію на основі законопроекту № 2145а. Про це на прес-конференції в Укрінформі: “Рятуйте референдум” заявила експерт з питань конституційного права коаліції неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» Юлія Кириченко.

«До чого основного ми закликаємо у зв’язку із загрозами, які несе закон про всеукраїнський референдум: насамперед Верховну Раду скасувати закон про всеукраїнським закон, ганебний проросійський закон, який на сьогодні є закладеною бомбою РФ», – зазначила експерт.

Окрім того, учасники заходу звернулись із закликом до Президента Петра Порошенка висловити своє ставлення до чинного закону і сприяти проведенню референдумів у законний спосіб, що відповідає міжнародним рекомендаціям, на основі нового закону.

«Висловіть свою позицію щодо закону імені Медведчука і Януковича про всеукраїнський референдум. Чому до цього часу він діє? Не вже це вам необхідно?», – наголосила Кириченко, звертаючись до глави держави.

Також вона нагадала, що на розгляді у Конституційному суді знаходиться подання 57 народних від 1 грудня 2014 року про визнання неконституційним закону про референдум. За її словами, вже 2,5 року справа знаходиться на розгляді, але рішення і досі не прийнято.

У зв’язку із цим експерти закликають суддів КС, а також кандидатів на посади суддів від парламенту та Президента після обрання не затягувати із розглядом цього подання і ухвалення рішення: «Зверніть увагу на справу про визнання неконституційним закону про всеукраїнський референдум”. “Саме свіжою новою кров’ю високоморальних професіоналів у КС ми зможемо скасувати цей закон», – зазначила експерт РПР.

У свою чергу старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко підкреслив, що чинний закон про референдум є маніпулятивним. «Закон дійсно є достатньо маніпулятивним і таким, що не відповідає нормальним європейським практикам і демократичним стандартам», – відзначив він.

Окрім того, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко звернув увагу на те, що чинним законом передбачено незбалансоване формування комісій з референдуму і можливість впливу на їх діяльність. За його словами, законом також не передбачено рівного права на висвітлення і агітацію з питань референдуму прихильниками і противниками його проведення. При цьому він відзначив необхідність порушення питання про скасування закону і ухвалення нового під час розгляду парламентом нового виборчого законодавства.

«В парламенті є законопроект 2145а, який підписаний великою кількістю народних депутатів, який має бути доопрацьований у зв’язку з необхідністю врахування конституційними змінами 2016 року», – сказав Бондаренко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ