Разом зі Вселенським Патріархом Варфоломієм українські журналісти молилися за єдність і мир в Україні

Разом зі Вселенським Патріархом Варфоломієм українські журналісти молилися за єдність і мир в Україні

 

Нещодавно велика група українських журналістів та митців побувала у паломницькому прес-турі у Стамбулі. Вони відвідали святі для християн храми та місця, а також мали зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

 

 

 

Вже не вперше Асоціація судовласників України організовує зарубіжні подорожі для українських регіональних журналістів знайомлячи їх з життям та звичаями народів світу. Цього разу Стамбул був вибраний не випадково. Як розповів прес-секректар АСУ Олександр Федоров, програма туру готувалась таким чином, аби незадовго до святкування чергової річниці хрещення Київської Русі журналісти, митці та фотохудожники мали змогу відвідати тисячолітні християнські святині, помолитись у них та зустрітись з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

 

DSC_8145-1 DSC_8070-1

 

 

 

 

 

 

 

 

   – Ми чудово розуміємо, що на відміну від своїх колег з центральних ЗМІ, журналісти регіональних видань, радіо та телебачення не мають змоги побувати в інших країнах практично у відрядженнях. Ознайомитись з тамтешнім життям і розповісти про свої безпосередні враження численним читачам, телеглядачам та радіослухачам. Тому й періодично організовуємо такі прес-тури, – зазначив пан Олександр.

 

Ще однією нагодою для зустрічі з Вселенським Патріархом, стало талановите полотно Народного художника України Віктора Ковтуна “Зустріч Президента України Петра Порошенка з Вселенським Патріархом Варфоломієм”, яку митець взяв з собою, аби її презентувати Його Всесвятості.

 

картин речь патр 2 (2) DSC_8068-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Коли я вперше побачив Вселенського Патріарха, мене вразила його внутрішня сила твердості віри і добра, які ніби випромінює ця непересічна особистість. За зовнішнім спокоєм відчувається величезний, багатющий та величний внутрішній світ. Його виважене слово, його мудрий і щирий погляд заставили мене самого глибше подивитись у власну сутність. Це й прагнув передати на полотні, – каже художник. 
 
DSC_8372-2

У стамбульському кварталі Фанар, на території одного з найстаріших християнських соборів Кафедрального Храму Георгія Переможця, знаходиться Константинопольський Патріархат. Тож українська делегація спочатку взяла участь у святочній недільній літургії, яку у супроводі грецького православного хору відслужив Вселенський Патріарх, а потім вручила Його Всесвятості картину та величезний букет квітів привезений з України.

 

Звертаючись до українських журналістів Патріарх Варфоломій підкреслив їхню важливу місію, адже вони повинні доносити до людей слово правди, пропагувати мир та християнські цінності. Також подякував за можливість через засоби масової інформації звернутись до українського народу.

   

DSC_8467-2 DSC_8397-1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- Ми завжди поряд з вами, особливо в нелегкі часи випробувань, і супроводжуємо вас нашими молитвами та благословенням, – підкреслив Вселенський Патріарх, – Ми посилаємо вам нашу любов і турботу, кожному українцю без виключення. Ми молимось за єдність і мир в Україні і сподіваємось, що ця жорстока війна буде припинена, що ніколи не повторяться помилки минулого.
 

Також Його Всесвятість наголосив, що за період своєї 25 річної місії, Константинопольський Патріархат, як материнська церква, завжди підримувала  тісний духовний зв`язок з українським народом і ніколи не залишить свої духовних дітей. А також нагадав історію становлення і утвердження християнства у Київській Русі і об`єднавчу роль Світлішого князя Володимира.

 

   – Нехай Бог благословить усіх вас, – завершив свою промову Вселенський Патріарх.

 

Опісля журналісти відвідали ранньохристиянські святині і храми: Свята Софія, церкви Хора і Покрови Божої Матері. А під час творчого вечора на гостинному паромі Kaunas Seaweys, домовились, що в різних містах України разом з місцевими єпархіями організують та проведуть фотовиставки присвячені паломницькому прес-туру до Стамбулу і зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

 

DSC_7847-1КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0