Рева: Середня пенсія в Україні вдвічі менша за прожитковий мінімум

Середній розмір пенсії в України вдвічі менший за прожитковий мінімум і становить 1880 гривень. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, виступаючи під час круглого столу «Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні (в Україні — ред.) отримують середню пенсію 1880 гривень – це вдвічі менше, ніж офіційний прожитковий мінімум, який сьогодні є в Україні”, – сказав урядовець.

Водночас, за його словами, навіть щоб виплатити нинішні пенсії, майже кожну другу гривню доводиться брати з державного бюджету, оскільки дефіцит Пенсійного фонду становить 141 млрд гривень із 284 млрд гривень запланованих доходів ПФ на цей рік.

Як повідомляв Укрінформ, 13 липня Верховна Рада 282-ма голосами підтримала у першому читанні законопроект № 6614, який передбачає, зокрема, осучаснення пенсій та скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Крім того, документом пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Планується передбачити, що в 60 років виходитимуть на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 мали 25 років страхового стажу, а діапазон вимоги щодо страхового стажу щороку буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ