Російське лоббі не вплине на рішення щодо безвізу для України – Зеркаль

Російське лоббі не вплине на рішення щодо безвізу для України – Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає, що Європарламент не підтримає поправку, зареєстровану праворадикальними депутатами, щодо ненадання безвізового режиму для України.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“На жаль, в українських ЗМІ широко розповсюджується новина про те, що найменша політична група Європарламенту “Європа свободи і прямої демократії”, яку очолює британський євроскептик Найджел Фарадж, внесла законодавчу пропозицію щодо ненадання Україні безвізового режиму. Пропаганда та негативні новини розповсюджуються швидко, але це не зашкодить процесу ухвалення Європейським парламентом довгоочікуваного рішення, незважаючи на те, що так зване російське лоббі усіма можливими засобами намагається створити негативну атмосферу навколо близьких перспектив запровадження безвізового режиму для України”, – зазначила вона.

Зеркаль висловила впевненість, що рішення буде позитивним і жодних перспектив підтримки Європарламентом “російської” поправки немає.

За її словами, Марія Габріель – доповідач Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ з питання лібералізації візового режиму для України – впевнена, що процес підготовки до дебатів та голосування за лібералізацію візового режиму для громадян України відбувається в плановому порядку. Габріель очікує, що безвізовий режим для України отримає необхідну підтримку європарламентаріїв під час дебатів 5 квітня та відповідного голосування 6 квітня 2017 року.

Напередодні повідомлялося, що в Європарламенті кілька представників політичної групи “Європа свободи і прямої демократії” виступили проти надання безвізового режиму для українських громадян. Про це йдеться у поправці, зареєстрованій депутатами до законодавчої резолюції про скасування візового режиму для України. Авторами поправки є три депутати, які сповідують праву націоналістичну та євроскептичну ідеологію, із Великої Британії, Німеччини та Швеції. Водночас, як відомо, у Європарламенті є переважна ліберально-демократична більшість, яка неухильно підтримує безвізовий режим для українців.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ