Розвиток промисловості дозволить прискорити зростання економіки на 5% – Гройсман

Розвиток промисловості України, зокрема сегменту машинобудування, дозволить забезпечити зростання економіки в цілому не менше ніж на 5%. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, відкриваючи Всеукраїнську нараду «Стратегічні напрями розвитку машинобудування України: від регіональних ініціатив до національної промислової політики» у Харкові, повідомляє Урядовий портал.

«Ми говоримо про стале зростання економіки, а воно вимагає розвитку власного машинобудування, впровадження інновацій. І ми маємо створювати додаткові можливості, аби такий розвиток був якісним», – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що сьогодні Україна має унікальний шанс вийти на світовий ринок зі своїм продуктом.

«Експорт України зростає, доля експорту до країн ЄС зростає. Ми сьогодні постійно працюємо над розширенням ринків збуту продукції, і дуже важливо, щоб наш машинобудівний комплекс був теж одним з лідерів. І тут ми бачимо позитивні тенденції», – запевнив Прем’єр-міністр.

Одним з інструментів досягнення цілі, на думку Глави уряду, є Комітет промислового розвитку, створений минулого року.

У свою чергу, учасники наради, серед яких були члени уряду та керівники найбільших промислових підприємств держави, наголосили, що було б неправильно вважати Україну виключно аграрною державою. Вони відзначили, що агросектор справді становить значну долю економіки, проте маючи підприємства на кшталт «Турбоатома» або «Електроважмаша» та інших, маючи потужний сектор IT, потрібно вважати промисловий та інноваційний розвиток ще однією точкою зростання економіки.

У ході дискусії промисловці висловили кілька пропозицій, які могли б стимулювати розвиток. Серед них – чітке визначення промислової товарної номенклатури з урахуванням потреб ринку та наукових напрацювань, опрацювання можливостей доступного кредитування для промислових підприємств та розумний протекціонізм на внутрішньому ринку.

«Ми говоримо про 5% росту та приєднання до клубу багатих країн. І ми маємо розуміти, що 5% до ВВП, це 5 млрд дол в економіку щороку і 100 тис. нових робочих місць щороку», – зазначив заступник голови Комітету промислового розвитку Анатолій Гіршфельд.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 28 вересня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман перебуває з робочою поїздкою в Харківській області. Глава уряду відвідує стратегічні українські підприємства галузі важкого енергомашинобудування “Електроважмаш” та “Турбоатом”, а також ознайомиться з перебігом ремонту однієї з ділянок траси в регіоні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ