СБУ нагадала про заборону Яндекс та Mail.ru при реєстрації доменів

СБУ нагадала про заборону Яндекс та Mail.ru при реєстрації доменів

Служба безпеки України вимагає дотримуватися заборони на використання російських поштових сервісів “Яндекс” та “Mail.ru” при реєстрації та керуванні доменними іменами.

Відповідний лист Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ на адресу оприлюднено на сайті “Інтернет Асоціації України”.

“З метою недопущення нанесення шкоди інформаційній безпеці України, просимо відповідно до положення “Про доменний комітет Інтернет Асоціації України”… провести роз’яснювальну роботу з реєстраторами доменних імен про обмеження використання російських поштових сервісів при реєстрації та керуванні доменними іменами”, – зазначається в листі.

 

Дану вимогу в СБУ мотивували тим, що в ході здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення інформаційної безпеки держави, було виявлено порушення вимог чинного законодавства з боку власників доменних імен в зоні “*ua”, “*укр” в т. ч. “gov.ua”.

“Зокрема, для управління доменними іменами використовуються поштові сервіси російських компаній “Яндекс” та “Mail.ru”, щодо яких введено спеціальні обмеження згідно з указом президента від 15.05.2017 №133 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – наголосили в СБУ.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ