СБУ викрила “паливну махінацію” на 200 мільйонів

Співробітники Служби безпеки викрили імпортерів паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу на масштабних фінансових махінаціях.

Про це йдеться на сторінці СБУ в Facebook.

“Правоохоронці задокументували, що комерційні структури, які ввозять сировину з Росії та Білорусі, використовують для здійснення поставок підконтрольні офшорні структури. Шляхом підміни документації ділки змінюють ціну та якість товару, що надає можливість застосовувати мінімальні ставки акцизного збору та зменшувати митну вартість. У підсумку суттєво зменшується сума обов’язкових платежів та зборів до державного бюджету”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники спецслужби також встановили, що більша частина імпортованої в Україну продукції перепродається підконтрольним структурам, які реалізують товар через мережі АЗС та оптові бази за готівку поза податковим обліком. Таким чином, комерційні структури штучно формують податковий кредит за рахунок операцій з імпортерами та акумулюють великий обсяг “тіньової” готівки, зазначили в СБУ.

Там додали, що потім для легалізації оборудки “за документами” продукцію реалізовували через конвертаційні центри. Підприємство, фактичний продавець товару, отримувало необхідну документацію та безготівкові гроші на рахунки, а конвертцентру передавало нелегально отриману готівку. Через протиправний механізм податковий кредит з ПДВ “переходить” вже до фіктивних комерційних структур, а не формується в офіційних імпортерів продукції під час митного оформлення вантажів.

Як зазначили в СБУ, під час наступного етапу фінансової оборудки конвертцентри реалізовують з використанням підроблених документів штучно сформований податковий кредит підприємствам реального сектору економіки. Останні таким чином мінімізують для себе сплату податку на додану вартість до державного бюджету. Співробітники СБУ задокументували, що зловмисники здійснюють зміну номенклатури товару на необхідну замовнику. Фіктивна структура за сфальсифікованими документами купувала нібито скраплений газ, а продавала вже за вказівкою клієнта будівельні матеріали або неіснуючі послуги.

За попередніми оцінками експертів, через протиправний механізм тільки через мінімізацію податку протягом 2016-2017 років державі завдано збитків на суму понад двісті мільйонів гривень.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 205 та ст. 212 Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять кілька десятків санкціонованих обшуків в офісах та за місцями проживання фігурантів справи у Київській, Харківській, Житомирській та Запорізькій областях. За їх підсумками планується накладання судом арешту на банківські рахунки та паливно-мастильні матеріали, які належать фізичним та юридичним особам, задіяним у протиправній оборудці.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:57, понеділок, 19 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:50, понеділок, 19 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:16, понеділок, 19 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0